Україна веде переговори про закупівлю вакцин проти COVID-19 у межах загальноєвропейського договору – МОЗ
Він зазначив, що йдеться про замовлення і передання 1,2 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
"Із метою забезпечення України вакцинами проти COVID-19 було ініційовано участь України в європейському механізмі розподілу вакцин (EU Vaccine sharing machanism). Я сподіваюся, що це буде один із перших підходів такої взаємодії. Наразі тривають перемовини з Польщею. Мова не про те, що вони будуть ділитися залишками своїх вакцин, головна мета – здійснення від імені України в межах загальноєвропейського договору додаткового замовлення вакцини AstraZeneca", – заявив заступник міністра.
За словами Іващенка, планують, що країна, яка погоджується бути партнером України, додатково замовлятиме і постачатиме вакцини в межах європейського договору.
Заступник міністра зазначив, що питання передання "залишкових доз" вакцин третім країнам поки є темою внутрішніх дискусій у державах ЄС.
У лютому виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявляв, що Польща перепродасть Україні 1,2 млн доз вакцини проти коронавірусної інфекції, яку розробила компанія AstraZeneca, "на безприбутковій основі".
Контекст:
В Україні протягом минулої доби більше ніж 15 тис. громадян зробили щеплення проти коронавірусної інфекції, а від початку кампанії – майже 478 тис. осіб. Дві дози ввели п'ятьом особам (двох вакцинували за кордоном).
В Україні зареєстровано чотири вакцини проти коронавірусу: Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield (500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію препаратом CoronaVac (215 тис. доз), який прибув у березні. 18 квітня у країні почали робити щеплення вакциною від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз). Перші два препарати надійшли у країну за контрактами, які оплатив уряд, третій – у межах ініціативи COVAX.
У межах механізму COVAX Україна до кінця травня має безплатно отримати 1,78 млн доз вакцини від Oxford/AstraZeneca. Загалом за програмою COVAX Україна очікує на передання 8 млн доз вакцин.
Загалом, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, 2021 року Україна розраховує отримати 37 млн доз вакцин.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Від початку пандемії у країні підтвердили майже 2 млн нових випадків коронавірусної інфекції, померло майже 40,8 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало 1,5 млн осіб.