Україна опинилася на порозі виходу із "зеленої" зони епідемічної небезпеки – Київська школа економіки
"Уже два дні поспіль не виконувалась умова "зеленого" рівня епідемічної небезпеки – коефіцієнт виявлення випадків інфікування перевищив граничні 4%. У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня, національна комісія з питань ТЕБ та НС може прийняти рішення про вихід України із "зеленої" зони", – зазначили експерти.
Показники добової смертності від COVID-19 також зростають, у середньому упродовж доби у країні вмирає 38 пацієнтів.
"Чернівецька область продовжує бути регіоном-антилідером із найбільш критичною ситуацією із захворюваністю на COVID-19. Коефіцієнт виявлення випадків там фактично досягнув рівня в 9%. У середньому в регіоні фіксують 130 випадків захворювання на 100 тис. населення при рекомендованих ВООЗ 75 випадках. Рівень госпіталізацій у регіоні сягнув 29,1%", – уточнили у КШЕ.
Ситуація із захворюваністю в країні поки залишається контрольованою.
"Ще нещодавно ми говорили про спад тижневої госпіталізації до рівня в +5%, зараз ми спостерігаємо поновлення збільшення темпів госпіталізації до +15% на тиждень. За таких темпів очікування КШЕ про запровадження посилених карантинних обмежень у першій половині вересня 2021 року мають підвищену ймовірність", – зазначив керівник Центру економіки охорони здоров'я КШЕ Юрій Ганиченко.
Експерти підкреслили, що всі регіони України опинилися в зоні підвищеного ризику.
"Уже в 11 українських областях – Київській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Сумській, Тернопільській, Луганській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській – коефіцієнт виявлення випадків перевищує рекомендовані ВООЗ 5%", – зазначили в релізі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 2 вересня в Україні підтвердили майже 2,3 млн випадків коронавірусу, померло 53,8 тис. осіб, одужало 2,2 млн пацієнтів. В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар України Ігор Кузін. У країні, за його даними станом на 20 серпня, підтвердили 520 випадків зараження штамом коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта".
У зв'язку з поширенням мутації восени в Україні очікують на нову хвилю захворюваності на COVID-19, заявив 19 серпня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Найбільше зростання випадків COVID-19, за його прогнозами, можливе в зимовий період.
В Україні адаптивний карантин діяв до 31 серпня, країна повернулася до такого режиму з 24 лютого 2021 року. Регіони ділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
З червня у країні дозволено цілодобову роботу кафе і масові заходи. 9 червня МОЗ оприлюднило оновлені індикатори визначення рівнів епіднебезпеки, згідно з якими всі регіони України перейшли в "зелену" зону.
11 серпня Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до 1 жовтня.