Українська інтернет-платформа психологів "Розкажи мені" відкрила доступ для жителів Білорусі
Понад 100 фахівців-психологів, які безоплатно надають консультації українцям, що потребують психологічної підтримки, хочуть допомогти білорусам, які зараз переживають політичну кризу у своїй країні.
Безоплатна українська інтернет-платформа для психологічних консультацій "Розкажи мені" відкрила доступ для жителів Білорусі. Про це виданню "ГОРДОН" розповіли організатори платформи.
Її відкрили три місяці тому для українців, схильних до стресів у зв'язку з пандемією коронавірусу.
"Ми допомагаємо всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги у зв'язку з поширенням COVID-19. Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям із різними психологічними проблемами. З нами працюють тільки кваліфіковані фахівці, з якими ви можете відверто обговорити ситуацію, яка турбує вас. Усе, що ви розповідаєте психологу, залишається тільки між вами", – так кажуть про свою ініціативу організатори.
Платформу розробив і створив Інститут когнітивного моделювання. На ній працює понад 100 фахівців-психологів.
Тепер звернутися по допомогу можуть жителі Білорусі, де після виборів президента почалися протести і масові затримання людей.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ять кандидатів. За попередніми даними Центрвиборчкому країни, найбільше голосів набрав Лукашенко (80,2%), друге місце посіла опозиціонерка Світлана Тихановська – 9,9%. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Вони збираються ввечері на мітинги, а вночі розходяться. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Акції супроводжують зіткнення протестувальників і міліції. У МВС Білорусі розповіли, що під час протестів затримали приблизно 7 тис. осіб. Затриманим інкримінують масові заворушення, хуліганство та спротив співробітникам міліції.
За офіційними даними, під час зіткнень постраждало кілька сотень людей, відомо про двох загиблих.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства.
Робітники найбільших білоруських заводів вийшли на страйк із вимогою провести чесні вибори.
У ніч на 14 серпня із СІЗО Мінська почали випускати затриманих активістів.