Українська розвідка повідомила, що із Сирії евакуювали українку і чотирьох її дітей
Кримчанка Іман та четверо її дітей понад два роки були в закритому таборі "Родж".
"Якщо говорити про табір "Родж", то це – остання наша родина, яку врятували з нього. Ще залишається 11 родин, які вже вивезені з табору "Аль-Хол", але вони поки що знаходяться в режимі очікування через карантинні заходи", – сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Це був четвертий евакуаційний рейс із Сирії, невдовзі планують п'ятий – останній, повідомив заступник глави Офісу президента Роман Машовець.
Контекст:
На півночі Сирії сьогодні є два табори біженців – "Родж" і "Аль-Хол", там перебуває майже 43 тис. іноземних громадян, яких затримала регіональна влада за зв'язки з "Ісламською державою", повідомляли у Human Rights Watch. За інформацією активістів, станом на 15 квітня там було приблизно 40 українських жінок і дітей. Голова Меджлісу кримськотатарського народ Рефат Чубаров у серпні 2020-го заявляв, що в "Аль-Холі" тоді було 100 українських жінок і дітей.
Українок та їхніх дітей у сирійських таборах тримають у підвалах, відбирають їжу, повідомляли їхні родичі. В Офісі президента інформували, що українців, які перебувають у таборі "Аль-Хол", перевіряють на ймовірні зв'язки з терористичною організацією "Ісламська держава".
Питанням їх повернення займається спеціальна міжвідомча група, до складу якої входять представники МЗС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та ГУР МО.
У таборі від зневоднення і виснаження вмирають діти, повідомляли в ЮНІСЕФ. За даними фонду, 6–10 серпня 2020 року в "Аль-Холі" померло восьмеро дітей віком до п'яти років, четверо з них – від недоїдання і виснаження, інші – від зневоднення, гіпоглікемії та інших станів, які легко можна вилікувати.
Від початку 2021 року до кінця березня в таборі вбили 40 дорослих і двох дітей, інформував ЮНІСЕФ. За даними організації, там наразі приблизно 40 тис. дітей.
16 червня сім'я українців – мати і її семеро дітей – повернулися в Україну з табору для біженців у Сирії. Вони перебували в таборі "Родж" щонайменше із 2019 року.