Українським громадам, які здобули від ЮНІСЕФ статус дружніх до дітей, нададуть додаткові кошти

Українські міста, дружні до дітей, буде підтримувати уряд
Фото: omr.gov.ua

Додаткові кошти, які надійдуть до місцевих бюджетів громад зі статусом дружніх до дітей, влада зможе витрачати тільки на підтримку  молоді, зазначив український прем'єр Володимир Гройсман.

Українським містам і територіальним громадам, які одержать від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) статус дружніх до дітей, перерахують додаткові кошти до місцевих бюджетів. Про це на засіданні уряду 30 травня розповіла заступник міністра соцполітики України Олександра Чуркіна, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Було підписано меморандум про приєднання України до міжнародної ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді". У цій ініціативі бере участь п'ять континентів світу. Вона передбачає, що громади, які до неї приєдналися, планують і реалізують заходи, спрямовані на розвиток, соціалізацію дітей, створення безпечного середовища для дітей, здобувають статус "Громада, дружня до дітей" від ЮНІСЕФ. Уряд буде підтримувати громади, які здобудуть цей статус. Вони отримають додаткові надходження – за один рік 1% податку до бюджетів таких муніципалітетів", – сказала Чуркіна.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман уточнив, що додаткові кошти, які надійдуть до бюджетів, місцева влада зможе витрачати тільки на підтримку дітей.

Програма почне працювати з 1 червня.

Меморандум між українським урядом, ЮНІСЕФ і партнерами було підписано 29 березня 2018 року, повідомляли на сайті Кабміну.

"Ініціатива "Громада, дружня до дітей та молоді" передбачає захист п'яти базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить їм більш тісно працювати з іншими громадами як усередині України, так і за її межами, залучати інвестиції передусім у соціальні проекти", – зазначала прес-служба уряду.

Ініціатива працює з 1996 року, її підтримують муніципалітети більше ніж у 30 країнах.