Українці будуть зі світлом, попри ворожі ракетні та дронові атаки – Шмигаль

Про стабілізацію ситуації в енергосистемі України Міненерго заявляло у лютому
Фото: pixabay.com

Україна об'єднує свою енергосистему із системою Європейського союзу, що дасть змогу залишатися з електрикою у разі нових атак РФ. Про це 2 травня на засіданні Кабінету Міністрів України заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, стенограму його виступу опублікував сайт уряду.

"Рух України до Євросоюзу – це не лише амбіції, але й конкретні результати. Ми продовжуємо успішну секторальну інтеграцію в ЄС. Прямо зараз робимо важливий крок до об’єднання наших енергосистем. Після модернізації запущена в роботу міждержавна лінія електропередачі між Україною та Польщею", – сказав він.

За словами прем'єра, фахівці "Укренерго" та представники польської компанії PSE "швидко провели всі роботи, а європейські партнери надали приблизно 1 тис. одиниць обладнання".

"Лінія працює вже із 27 квітня. Вона успішно пройшла триденний тестовий період", – наголосив Шмигаль.

Він зазначив, що "додатковий потужний інтерконектор" збільшує експортно-імпортні можливості України.

"За рахунок продажу електроенергії накопичимо ресурси на відновлення енергетики до нового опалювального сезону. А в разі потреби активізуємо імпорт та отримаємо аварійну допомогу від сусідів. Українці будуть зі світлом, попри ворожі ракетні та дронові атаки", – пояснив Шмигаль.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

27 квітня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький говорив, що через російські обстріли інфраструктури України енергетична система все ще у складному становищі і це може призвести до дефіциту електроенергії влітку.

Контекст:

Протягом пів року, починаючи з вересня 2022-го, окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб. Масові ракетні обстріли уразили теплову генерацію та електричні підстанції, Україна мала дефіцит потужності й увесь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

Наприкінці лютого в Міненерго поінформували, що ситуація в енергосистемі України стабілізувалася і є резервні потужності, які дають змогу відновити експорт української електроенергії до Євросоюзу. Із 17 квітня Україна розпочала експорт електроенергії до Словаччини і продовжує постачання до Польщі та Молдови, зазначили в "Укренерго".