Українці витратили 13,7 млрд грн на ліки, ефективність яких не доведено – дослідження
Автори дослідження проаналізували інформацію від Міністерства охорони здоров'я, Державного реєстру лікарських засобів, European Medicines Agency, Food and Drug Administration, а також дістали доступ до бази даних ТОВ "Системні маркетингові дослідження" щодо обсягів продажу ліків.
"Висновки невтішні: чотири з 10 найпопулярніших препаратів неефективні й відсутні в сучасних стандартах лікування. Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності. Серед них: біологічно активні добавки, гомеопатичні засоби, рослинні препарати та деякі популярні лікарські засоби", – зазначили в релізі.
2020 року українці витратили понад 13,7 млрд грн на препарати, ефективність та безпека яких не доведена чи сумнівна.
"В інструкціях до застосування може міститися хибна інформація про лікувальні властивості препаратів, маніпулятивні твердження та щире зізнання у відсутності проведення якісних досліджень. Особливо небезпечно виглядає ситуація із закупівлями закладів охорони здоров'я, адже ці кошти можна було б використати на ліки з доведеною ефективністю", – заявили в ЦГЗ.
Контекст:
Минулого року в Україні продали медикаментів на $4 млрд. У перерахуванні на одного споживача українці купували 2020 року ліків на $96, 2019-го – на $89, тоді як у Швейцарії в середньому на рік купують ліків на $789. Про це повідомив довідник "Фармацевтика України 2021 року".
"Хоча споживання лікарських засобів в Україні набагато менше, ніж в інших країнах, темпи його зростання досить значні", – зазначили автори.