Українці вважають, що без реформ на "Укрзалізницю" чекають аварії та інші негативні наслідки – опитування
У тому, що "Укрзалізницю" необхідно реформувати, впевнені 88% опитаних через застосунок Gradus.
88% українців упевнені, що потрібно провести системну реформу "Укрзалізниці", такі результати опитування презентувала на своєму сайті соціологічна платформа Gradus.
Якщо реформи не провести, то опитані українці вважають, що на залізницю чекає низка наслідків:
- аварійно-небезпечні ситуації – 51%;
- істотні негативні наслідки для населення – 50%;
- істотне скорочення обсягів перевезень – 39%;
- істотні негативні наслідки для держави – 33%;
- цілковита зупинка системи залізничних перевезень – 15%.
Українці від реформи чекають таких результатів:
- поліпшення умов перебування в дорозі – 75% опитаних;
- оновлення залізничного рухомого складу – 71%;
- подолання корупції в "Укрзалізниці" – 68%;
- підвищення рівня безпеки пасажирів – 63%;
- підвищення якості послуг, які надають у дорозі – 59%.
Опитування проводили 16 вересня з 14.00 до 19.30 за допомогою мобільного застосунку Gradus. Панель складається з респондентів віком від 18 до 60 років, які проживають у містах із населенням понад 50 тис. осіб, вибірка репрезентує населений пункт за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Вибірка становила 1 тис. респондентів.
Платформу Gradus як інструмент для проведення соціологічних досліджень розроблено Corestone Group у партнерстві з Київською школою економіки.
"Укрзалізниця" потребує кардинального реформування, інакше її фінансові плани й далі будуть концентрованим виявом корупції та неефективності, заявив економіст Борис Кушнірук 13 серпня, аналізуючи фінплан компанії на 2020 рік.
"Укрзалізниця" – публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, що не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і приблизно 50% пасажирських перевезень, які здійснюють усіма видами транспорту; за обсягами вантажних перевезень посідає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії, ідеться на сайті компанії.