Уряд наполягає, що навчальний процес в Україні має відбуватися очно – Шмигаль
Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 11 листопада в ефірі каналу "1+1".
"Із понеділка невакциновані вчителі та викладачі відсторонені від роботи, тому це дає змогу вважати, що 100% колективів, які мають забезпечувати освітній процес, мають вакцинацію", – заявив глава уряду.
Шмигаль сказав, що на сьогодні менше ніж 10% співробітників закладів освіти не щеплені проти коронавірусу.
"Усі решта – більше ніж 90% – сьогодні вакциновані. Приблизно 80% – двома дозами і 10% – однією дозою, але вже підходить час, коли вони провакцинуються двома дозами. Тому уряд наполягає і зробив усе можливе для того, щоб навчальний процес був очним. Це рекомендує робити і Всесвітня організація охорони здоров'я. Я, звичайно, користуючись нагодою, звертаюся до керівників місцевого самоврядування також докласти зусиль, щоб усі навчальні заклади працювали в очному режимі. Це дуже важливо для нашого покоління, яке зростає і має вчитися очно", – додав він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
МОЗ України 7 жовтня видало наказ, згідно з яким обов'язково мають бути вакцинованими проти коронавірусу педагоги, працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих, районних та міських державних адміністрацій. Він набув чинності 8 листопада.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 11 листопада в Україні першу дозу вакцини ввели понад 11,8 млн осіб, дві – 8,3 млн осіб.
8 листопада в Україні почали усувати від роботи працівників сфери освіти, які відмовилися від вакцинації. Глава Міносвіти і науки Сергій Шкарлет сказав, що з майже 14 тис. шкіл в Україні більше ніж половина перейшла на дистанційне навчання. 10 листопада він інформував, що не щепленими залишається 5,6% працівників шкіл.
В уряді повідомляли, що в "червоній" зоні карантину дозволено очну роботу шкіл за умови вакцинації 100% педагогів та персоналу установи, але в деяких регіонах місцева влада ухвалює рішення про перехід на дистанційний формат.