Уряд України затвердив експериментальний проєкт із заготівлі плазми крові для лікування пацієнтів із COVID-19

Степанов розповів, що клінічні випробування специфічної гіперімунної плазми крові наразі тривають у США
Фото: Максим Степанов / Facebook

У межах експериментального проєкту із плазми крові, яка містить антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2, виготовлятимуть гіперімунний імуноглобулін – у разі успішних клінічних випробувань препарат планують використовувати для лікування хворих на COVID-19 у тяжкому стані, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Кабінет Міністрів України на засіданні 9 жовтня затвердив механізм реалізації експериментального проєкту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, яка містить антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну, який використовуватимуть у лікуванні пацієнтів із коронавірусною хворобою COVID-19.

Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"У рамках експериментального проєкту ініціюється заготівля плазми, що містить антитіла до SARS-CoV-2, із подальшою переробкою та виготовленням гіперімунного імуноглобуліну. Така плазма буде передана вітчизняним виробникам лікарських засобів. У разі успішного проведення клінічних випробувань препарат будуть використовувати для лікування хворих на COVID-19 у тяжкому стані", – розповів на засіданні Кабміну міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він уточнив, що клінічні випробування специфічної гіперімунної плазми крові зараз тривають у різних країнах, зокрема у США.

"У нас закінчилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав досить хороший результат. Оформляються документи в Державному експертному центрі, і ми вважаємо за необхідне слідувати таким шляхом і теж почати випробування гіперімуноглобуліну", – додав міністр.

МОЗ України повідомляло, що спеціальних ліків проти COVID-19 наразі немає, під час цього захворювання поки проводять тільки симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає змогу запобігти цьому захворюванню або лікувати його.

23 вересня в Польщі заявили про створення перших у світі ліків проти COVID-19, створених на основі плазми крові людей, які перехворіли на коронавірус.

У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому разі вакцина буде готовою наступного року.

За інформацією глави Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Адханома Гебреєсуса, загалом у світі ведуть розроблення понад 200 потенційних вакцин проти COVID-19.