У США офіційно дозволили використовувати плазму перехворілих на COVID-19 для лікування коронавірусної інфекції
Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США офіційно санкціонувало використання плазми крові для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19. Міністр охорони здоров'я Алекс Азар назвав це рішення важливим досягненням президента Дональда Трампа.
У США хворі на COVID-19 дістали право на лікування методом переливань плазми крові вже перехворілих пацієнтів. Такий дозвіл видало Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США 23 серпня. Документ опубліковано на сайті відомства.
"На підставі наявних наукових даних управління дійшло висновку, що, як зазначено в меморандумі про рішення, цей метод може бути ефективним для лікування COVID-19, його відомі і потенційні переваги переважують відомі і потенційні ризики", – ідеться в повідомленні.
Міністр охорони здоров'я США Алекс Азар назвав таке рішення "важливим досягненням у зусиллях президента Дональда Трампа з порятунку життів від COVID-19".
Він закликав американців, які видужали від коронавірусної хвороби, розглянути можливість здавання плазми крові.
Агентство Associated Press пише, що плазма крові, взята у пацієнтів, які вилікувалися від коронавірусу, – багата на антитіла, вона може принести користь тим, хто бореться з хворобою. Однак досі немає переконливих доказів того, чи працює цей метод, точно не зрозуміло, коли і в якій дозі потрібно її вводити.
Спеціальних ліків від COVID-19 поки не існує, зараз це захворювання лікують тільки симптоматично. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що якийсь препарат допомагає запобігти або лікувати це захворювання.
У ВООЗ вважають, що коронавірус буде становити серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому разі вакцина буде готова наступного року.
За інформацією голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Адханома Гебреєсуса, всього у світі розробляють понад 200 потенційних вакцин від COVID-19.