В Австрії одужав пацієнт, якому влили плазму крові людини, котру вилікували від коронавірусу
В Австрії 36-річному чоловікові ввели дві дози плазми крові людини, яку вилікували від коронавірусної інфекції.
В університетській клініці міста Грац (Австрія) одужав тяжкохворий на COVID-19 пацієнт, якому перелили плазму крові людини, котру вже вилікували від коронавірусної інфекції. Про це 20 квітня заявив директор клініки Пітер Шленке, повідомляє Nachrichten.at.
За інформацією видання, у 36-річного чоловіка 11 березня діагностували інфікування коронавірусною інфекцією. У нього була підвищена температура і задишка, які не минали протягом кількох тижнів, після чого його госпіталізували в університетську клініку.
У хворого було запалення легенів і він хворів на синдром дефіциту антитіл та мав потребу в кисні.
10 квітня пацієнт отримав першу дозу 200 мілілітрів із плазмою донора, після чого процедуру ще раз повторили. За кілька днів пацієнта перевели з відділення інтенсивної терапії у звичайне відділення.
У ЗМІ зазначають, що поліпшення стану здоров'я пацієнта можна оцінити як показник того, що терапевтичний підхід може бути успішним. Однак доказів ефективності за допомогою наукових досліджень поки що немає.
Спроби лікування інфікованих коронавірусом плазмою крові від донорів, яких вилікували від COVID-19, також проводять у клініках Тіролю і Зальцбурга.
Спалах коронавірусу SARS-CoV-2 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 2,4 млн, із них понад 639 тис. вилікували, а 167 592 померли. В Австрії зафіксували 14 795 випадків захворювання, із них 10 631 людина – одужала, 470 – померли.
Спеціальних ліків від коронавірусної інфекції COVID-19 поки не існує, наразі під час цього захворювання проводять лише симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дає можливість запобігти або лікувати це захворювання.