В Одесі працівники ринку "7-й кілометр" перекрили дорогу на знак протесту проти "карантину вихідного дня"

Торговці обурилися, що продуктові супермаркети спокійно працюють, продаючи, зокрема, промтовари
Фото: Промтоварный Рынок "7-й километр" / Facebook

Учасники акції протесту перекрили рух по Овідіопольській трасі. Торговці кажуть про можливе безстрокове голодування, повідомило видання "Думская".

Торговці промтоварного ринку "7-й кілометр" в Одесі 22 листопада перекрили дорогу на Овідіополь, протестуючи проти карантинних обмежень вихідного дня, пише місцеве видання "Думская".

Учасники акції перекривають рух по Овідіопольській трасі. Через це утворюються затори і сутички з водіями. Торговці вимагають, щоб до них прибув мер міста і голова Одеської обласної державної адміністрації.

"Продуктові супермаркети давно вже торгують, зокрема й промтоварами, і спокійно працюють. А у нас тут на свіжому повітрі, виявляється, коронавірусу більше, ніж у них, і нам працювати не можна", – висловила обурення одна з протестувальниць.

Люди кажуть, що не збираються розходитися доти, доки їхніх вимог не виконають. Вони, зокрема, говорять і про безстрокове голодування.

Конфлікт почав загострюватися сьогодні вранці, коли на територію ринку приїхало п'ять поліцейських автобусів. Правоохоронці вирішили перевірити, як на ринку дотримуються карантину. Більшість торговців, які приїхали, розвернулися і роз'їхалися по домівках, а найактивніші вирішили протестувати.

Одеський ринок "7-й кілометр" – один із найбільших у Європі. Він займає площу 75 га, на його території працює приблизно 60 тис. осіб, указано на сторінці ринку у Facebook. Щодня "7-й кілометр" відвідує до 200 тис. покупців.

"Карантин вихідного дня" набув чинності 14 листопада. Низка українських міст відмовилася його вводити. Зокрема, проти виступили Одеса, Львів, Дніпро, Житомир, Черкаси, Луцьк, Тернопіль та Івано-Франківськ. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні і можуть мати негативні наслідки для економіки. Пізніше в Одесі та Івано-Франківську все-таки ввели карантин у вихідні.

Акції протесту після введення "карантину вихідного дня" провели в Чернівцях та в Харкові.

Поліцейські 14–15 листопада закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів. За фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов говорив, що минулих вихідних, 14–15 листопада, карантину дотримувалися "так собі".