В Україні "червоному" рівню епідемічної небезпеки відповідає вісім областей – МОЗ
Ідеться про Волинську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Сумську, Черкаську та Чернігівську області.
Інші регіони відповідають "жовтому" рівню.
15 грудня Вінницька та Хмельницька області перейшли у "жовту" зону епіднебезпеки.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.
В Україні діє адаптивний карантин. 15 грудня Кабінет Міністрів продовжив його до 31 березня 2022 року. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
З 6 грудня в Україні почали діяти нові карантинні правила, які стосуватимуться насамперед невакцинованих громадян. Найбільша кількість змін – у правилах карантину для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні буде зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документи та працювати з обмеженнями за площею та кількістю відвідувачів.