В Україні можливо робити до 1,5 млн щеплень проти коронавірусу на тиждень – Ляшко

Вакцинацію в Україні розпочали 24 лютого
Фото: EPA
В Україні можливо робити до 1,5 млн щеплень проти коронавірусу на тиждень. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я 19 жовтня.

Для регіонів встановлено цільові показники з охоплення вакцинацією у такій кількості, доручення Ляшка вже передали у регіони.

"Кожна область відповідно до своїх можливостей отримала певну кількість щеплень, яку цілком може виконати. Усі поставлені цілі реальні, затверджені, і окремі регіони, наприклад Полтавська та Херсонська області, вже довели спроможність досягти поставлених урядом рівнів охоплення вакцинацією", – заявив міністр.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, вже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 19 жовтня першу дозу вакцини отримало 8 млн осіб, а майже 6,6 млн отримали дві дози і завершили імунізацію.

Із 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні зареєстрували серед невакцинованих. Також протягом минулого місяця 97,1% госпіталізованих із діагнозом COVID-19 в Україні були не щепленими.

Згідно з даними дослідження Центрів із контролю захворювань США, вакцинація проти коронавірусу значно знижує ризик зараження або смерті від COVID-19, навіть в умовах спалаху штаму "Дельта": у нещеплених людей ризик зараження COVID-19 ушестеро вищий, а ризик смерті від коронавірусу – в 11 разів вищий, ніж у вакцинованих.