В Україні ніхто не займається безсимптомними хворими на COVID-19 – лікар-інфекціоніст

Курпіта заявив, що люди, які не мають симптомів і не вважають себе хворими, поводяться безтурботніше
Фото: EPA
Люди, які не мають симптомів і не вважають себе хворими, поводяться безтурботніше, зазначив лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

Для ефективної протидії поширенню коронавірусу необхідно виявляти й тестувати людей, які контактували із зараженими. Про це в інтерв'ю "Обозревателю", яке вийшло 15 січня, сказав колишній директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Люди, які не мають симптомів і не вважають себе хворими, поводяться більш безтурботно. Ми в Україні говоримо про зменшення нових випадків захворювання, але формально йдеться про нові випадки в людей, що мають симптоми. Нам жодного разу не говорили про відсоток виявлення інфекції серед так званих контактних осіб – людей, які контактували із зараженими, не мали симптомів, але їм провели обстеження", – заявив лікар.

За словами Курпіти, щоб безсимптомних пацієнтів враховували у статистиці, потрібно, щоб цим питанням займалися.

"Але ними ніхто не займається. Як показала світова практика, тотальне тестування не є ефективним. Найбільш ефективне – цільове тестування, коли збирається анамнез, визначається коло контактних осіб і їх тестують, незалежно від того, є в них симптоми чи немає", – заявив він.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемієюЗа даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні станом на 15 січня коронавірус підтвердили в 1,15 млн осіб, 20 542 хворих померли, 847,4 тис. людей одужали.