В Україні обговорюють будівництво космодрому на узбережжі Чорного моря

Космодром в Україні можуть збудувати на кордоні Одеської і Миколаївської областей

Фото: depositphotos.com

Космодром в Україні можна створити на адміністративному кордоні Одеської і Миколаївської областей. Про це 20 січня заявили учасники установчої конференції Всеукраїнського об'єднання інноваційно-космічних кластерів – голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління і випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, повідомляє "Укрінформ".

"Поки що космодром в Україні не будують, бо наша територія густо заселена. При спорудженні такого об'єкта повинні бути дотримані певні вимоги. Зокрема, необхідна безлюдна територія – не менше ніж 500 км під трасою польотів ракет-носіїв і важливих народногосподарських об'єктів по 200 км в обидва боки від цієї траси", – наголосив Гриневецький.

Голова управління Дніпропетровського космічного кластера Євген Рокитський уточнив, що існують технології, які дають змогу запускати ракети-носії без потреби у зоні відчуження завдяки керованому поверненню: ідеться про кероване повернення першого-другого ступеня ракет, що дає змогу запускати ракети-носії з невеликих територій, не завдаючи шкоди довкіллю.

На конференції представників регіональних інноваційно-космічних кластерів "Причорноморський", "Полісся", "Слобожанщина" і Дніпровського космічного кластера, що проводять в Одесі, створили Всеукраїнське об'єднання інноваційно-космічних кластерів, повідомляв "Укрінформ".

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Сергій Тарута зазначив, що об'єднання дасть новий імпульс розвитку космічної галузі і сприятиме співпраці підприємств України з міжнародними компаніями у створенні спільних продуктів і сервісів, зокрема інтеграції України до структур Європейського космічного агентства.

Контекст:

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомляв у квітні 2021 року, що Україна підписала меморандум про співпрацю з NASA і планує вступити у Європейське космічне агентство (ЄКА). Зокрема, Україна візьме участь у програмах NASA з освоєння Місяця і вивчення Марса.

У травні Тафтай повідомляв, що у космічній програмі України на найближчі п'ять років передбачено реалізацію кількох цілей, серед яких – виведення на орбіту семи супутників та будівництво космодрому.

Про досягнення Україною асоційованого членства в EKA як одне з найближчих завдань у розвитку космічної сфери заявляв і президент України Володимир Зеленський. Він наголошував, що "необхідно у повному обсязі відновити фінансування" стратегічно важливих космічних проєктів. Під час візиту до США 31 серпня Зеленський заявив, що Україна має знову стати космічною державою.