В Україні з початку року поліомієліт виявили у 20 дітей
"Станом на 11 листопада 2021 року в Україні визначено ВСПВ тип 2 (VDPV2) у 20 дітей (клінічні прояви у дітей на даний час відсутні) та параліч у 17-місячної дівчинки, спричинений ВСПВ тип 2 (VDРV2)", – ідеться у відповіді на запит.
Хворобу виявили у дітей віком від одного до 14 років. Усі вони не були щепленими проти поліомієліту.
Також у ЦГЗ розповіли подробиці ситуації з 12-річною дівчинкою із Закарпаття, у якої через поліомієліт паралізувало ногу. Зазначають, що хворобу підтвердили 1 жовтня. Наразі триває розслідування та встановлюють причини хвороби у дитини. Дівчинка не була щепленою проти поліомієліту.
Контекст:
6 жовтня стало відомо про спричинений поліомієлітом випадок паралічу у півторарічного хлопчика в Рівненській області. Батьки свідомо відмовлялися щеплювати дитину з релігійних міркувань. Пізніше з'ясували, що в цій сім'ї поліомієлітом інфіковано семеро дітей із 10. В області через спалах оголосили надзвичайну ситуацію.
Ще один випадок зафіксували у Закарпатській області – унаслідок поліомієліту у 12-річної дівчинки паралізувало ногу. Як розповіла Zaxid.net головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик, це сталося у вересні. У дівчинки підтверджено саме вакцинний штам. Нині стан дитини задовільний.
Поліомієліт повернувся в Україну вперше за багато років, під загрозою – діти віком до п'яти років, говорив головний санлікар України Ігор Кузін, закликаючи громадян вакцинувати дітей. Вакцинація проти поліомієліту входить до списку обов'язкових, повідомляв Центр громадського здоров'я МОЗ. У разі відмови від вакцинації держава може вводити обмеження. Так, дітей можуть не допускати до занять у дитячих садках чи школах.
Поліомієліт є високоінфекційним захворюванням, яке спричиняє вірус, зазначає ВООЗ. Він уражає нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу. Вірус передається від людини до людини переважно фекально-оральним шляхом або, рідше, через якийсь звичайний носій інфекції (наприклад, забруднену воду або харчові продукти) і розмножується в кишківнику.
Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювання, ригідність шиї та біль у кінцівках. В одному із 200 випадків інфікування розвивається незворотний параліч (зазвичай ніг). 5–10% із-поміж таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.
Захворіти на поліомієліт може будь-яка невакцинована дитина або дорослий. Найбільш уразливими до вірусу є діти віком до п'яти років, тому перше щеплення роблять у перші місяці життя. Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби – вакцинація, оскільки специфічного лікування поліомієліту немає.
Щоб забезпечити колективний імунітет, має бути вакциновано не менше як 95% дітей, повідомляла "BBC News Україна" з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. За інформацією глави офісу ЮНІСЕФ в Україні Мурата Шахіна, упродовж перших восьми місяців 2021 року в Україні лише 53% дітей до одного року дістали щеплення проти поліомієліту згідно з національним календарем вакцинації.