В Україні складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір – МОЗ
Найсерйознішу ситуацію із захворюваністю на кір спостерігають в Одеській та Івано-Франківській областях, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
В Україні спостерігають епідемічний підйом захворюваності на кір. Про це 22 травня повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
"Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась унаслідок накопичення значного невакцинованого прошарку серед населення. Нині спостерігається зростання хвороби у порівнянні із минулим роком більше ніж у 20 разів", – зазначила заступник міністра охорони здоров'я Оксана Сивак.
За її інформацією, протягом перших чотирьох місяців 2017 року зареєстрували 172 випадки захворюваності на кір, тоді як за аналогічний період 2016 року таких випадків було вісім. Зі 172 хворих жодного щеплення від кору не отримала 61 особа, а повністю щеплені (згідно з календарем) – 37 осіб.
Найсерйознішу ситуацію спостерігають в Одеській та Івано-Франківській областях.
Вакцинацію від кору у 2016 році пройшли, за даними МОЗ, 45,5% дітей, а ревакцинацію – 30,2%.
Востаннє серйозний епідемічний підйом спостерігали у країні у 2012 році, тоді було зареєстровано майже 13 тис. випадків захворюваності на кір.
Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкірних покривів і загальна інтоксикація.
У 2011 році у світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ), від кору померло 158 тисяч осіб, переважна частина з них – діти віком до п'яти років.
У листопаді 2016 року ВООЗ попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.
Дитячий лікар, кандидат медичних наук, автор популярних книг Євген Комаровський заявив, що ВООЗ інформує про спалахи інфекційних захворювань в Африці й Азії, а про епідемію кору в Румунії мовчить.