Вакцинація проти COVID-19 не впливає на зараження інфекцією – український лікар Жиравецький

Жиравецький: Не розумію, чому підмінюються поняття вакцинації та передачі вірусу

Фото: Тарас Жиравецький / Facebook
Вакцинація українців проти коронавірусу не відкидає, що щеплені не заразяться COVID-19. Про це головний лікар медичного центру у Львові Тарас Жиравецький заявив "Телеграфу" в інтерв'ю, опублікованому 10 червня.

"Пам'ятаємо, що вакцинація не гарантує убезпечення від вірусу, а сприяє легшому перебігу хвороби. На зараження вона не впливає. Я не розумію, чому підмінюються поняття вакцинації та передачі вірусу. Вакцинація націлена на те, щоб у нас кількість летальних і важких випадків була меншою. Але це не про кількість нових випадків і не про зупинку поширення нових вірусів", – сказав він.

Головлікар підкреслив, що "якщо буде поширення вірусу, то вакциновані люди, імовірно, заразяться COVID-19, але перенесуть у легшій формі".

Жиравецький вважає позитивними темпи вакцинації в Україні.

Він також назвав фейком інформацію про те, що антитіла до COVID-19 зникають за три місяці.

"Виникають спекуляції навколо того, що антитіл у більшості недостатньо, треба всім вакцинуватися. Але із практики моїх колег – у більшості людей, які перехворіли, антитіла присутні більше року", – пояснив Жиравецький.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого.

Станом на 10 червня в Україні зробили понад 1,5 млн щеплень, другу дозу ввели 180 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас протягом літа щеплення "як мінімум" і "гарантовано" зроблять 5 млн українців, прогнозує він.