Важкопоранена жителька Курахового пройшла курс реабілітації від Фонду Ріната Ахметова
24 серпня, коли російські окупаційні війська вчергове обстріляли місто Курахове Донецької області, Наталія та її донька Софія ховалися між двома стінами в себе вдома. Один зі снарядів влучив у їхній будинок. Мати й донька зазнали тяжких травм і поранень. Про це йдеться у пресрелізі, який Фонд Ріната Ахметова надав інтернет-виданню "ГОРДОН".
Нещодавно жінки пройшли курс фізичної реабілітації та психологічного відновлення в санаторії на Закарпатті, забезпечений Фондом Ріната Ахметова.
"Завдяки підтримці Фонду ми проходимо реабілітацію в лікувальному закладі, де нам допомагають відновлюватися. Тут дуже гарна атмосфера, про нас піклуються, а також чудова природа. Процедури допомагають – моя права нога взагалі нічого не відчувала, коли я спускалася сходами, а зараз пройшло буквально чотири дні, і я вже відчуваю на дотик. І просто морально відпочивати дуже добре", – розповіла жінка.
Вона додала, що з Фондом Ріната Ахметова її сім'я знайома ще з 2020 року, коли її донька Софія брала участь у проєктах для дітей і підлітків, а 2024 року 16-річна дівчина стала учасницею "Блогер Кемпу" від Фонду для дітей, котрі постраждали від війни.
Зараз сім'я продовжує свій шлях до відновлення здоров'я та психоемоційного стану.
"Для нас дуже важливо допомагати людям, які постраждали від війни. В основному всі вони отримали посттравматичні стресові розлади, тому, окрім фізіотерапевтичних методів лікування й загальнооздоровчих процедур, у нас працює психолог, який допомагає покращувати стан людини, що отримала психотравму внаслідок воєнних дій. Пані Наталія пройшла курс зі стаціонарного лікування і зараз у нас на реабілітації. Вона відвідує басейн, проходить грязелікування, фізіопроцедури, масажі, ароматерапію, отримує допомогу психолога. За цей час її стан покращився", – розповіла лікарка-терапевтка санаторію Оксана Фрідманська.
У межах програми "Лікування та реабілітація поранених дорослих" Фонд Ріната Ахметова надає допомогу жителям України, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів житлових районів. Це лікування, реабілітація, психологічна допомога тощо. З 2014 року Фонд надав допомогу з лікування й реабілітації понад 11 тис. українців.
Контекст:
Якщо вам чи тим, кого ви знаєте, потрібна допомога, пишіть у месенджер Фонду або телефонуйте на безплатну гарячу лінію 0 800 509 001 (лінія працює з понеділка до п'ятниці). Щоб зберегти пам'ять заради справедливості й кращого майбутнього, розкажіть свою історію про пережите під час війни на порталі музею "Голоси Мирних".