Виробництво вакцин Pfizer і Moderna в Україні цілком реальне – головний санлікар
"Це цілком реально. Компанія "Індар" уже впроваджує свою дослідницьку програму локалізації мРНК-вакцини в Україні, яку презентували на засіданні Ради національної безпеки України. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю українським. Навіть реагенти повинні постачати вітчизняні хімзаводи", – заявив Кузін.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповідав, що МОЗ веде переговори про випуск мРНК-вакцини в Україні. "До кінця цього року ми будемо мати чітке розуміння, як ці всі процеси налагодити", – повідомляв Ляшко у вересні, але не уточнював, про яку саме вакцину йдеться.
2 жовтня міністр розповідав, що в Харкові вже почався монтаж лінії для виробництва інактивованої вакцини проти COVID-19. Ідеться про китайський препарат CoronaVac. Вакцину проти коронавірусу вироблятиме компанія "Лекхім", яка є офіційним постачальником цієї вакцини в Україні.
Кузін розповів, що для виробництва цього препарату сировину доправлятимуть в Україну.
"Сировину будуть доставляти з Китаю і розливати вже тут. Це, безумовно, перевага для України – відсутність додаткових транспортних витрат, ми зможемо укладати гнучкі контракти. Виробництво обіцяють запустити в першому кварталі 2022 року", – зазначив заступник міністра.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. З 21 липня у країні розпочали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.
Від початку кампанії з імунізації щеплено 7,1 млн осіб, повністю імунізовані й дістали дві дози – 5,7 млн.