Високий рівень психологічного виснаження через війну має лише 2% українців – опитування
"На сьогодні високий рівень виснаження мають лише 2% опитаних, у 71% він на середньому рівні, а у 27% – на низькому. Резерви психіки людини набагато більші, ніж на такий короткий проміжок часу. Ми здатні швидко адаптуватися і повноцінно жити, бути активними та дієвими", – ідеться у повідомленні.
Також опитування засвідчило, що "не відчувають себе "мертвими" всередині" 79% респондентів, покластися на себе може 69%, не почуваються слабкими 55%.
"Часто відчувають на собі загрозу від світу лише 6%".
"Виснаження у більшості проявляється в сумному настрої, зниженні довіри до інших людей, думках про власну безпорадність і що з ними може статися щось погане", – пояснили соціологи.
Дослідження засвідчило, що жінки почуваються вдвічі виснаженішими психологічно, ніж чоловіки.
"Відносно вищий рівень психологічного виснаження у тих, хто зараз не працює, хто змушено змінив місце проживання, та у молоді. Найважча ситуація – у тих, хто перебуває у складних обставинах. [...] Результати також доводять, що радість і гордість за країну найбільше сприяють хорошому психологічному стану. Повернення додому (як з'явиться така можливість) теж зміцнює людину і допомагає відновитися швидше", – зазначили у "Рейтингу".
Соціологічне дослідження проводили методом телефонного інтерв'ю за допомогою комп'ютера. Було опитано 1200 осіб віком від 18 років на всій території України, окрім тимчасово окупованої. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8%.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Масштабна війна Росії проти України розпочалася 24 лютого.