Влада деокупованого Ізюма оголосила про початок перейменування вулиць
"Ми починаємо процедуру перейменування вулиць і площ Ізюма. Таке доручення отримала топонімічна комісія міста від голови міської військової адміністрації. Наративи типу "А-а-а! Більше нічим їм зайнятися, краще б... (далі варіанти під дудку кремлівської пропаганди)" не приймаються! Відродження нашого міста ми почнемо з вмивання його обличчя", – написав він.
Заступник мера пояснив, для чого це робиться.
"Щоб амбітні інфраструктурні проєкти розгорталися не на всяких там "красно/революції/пушкінських/товстих/московських/пролетарських", а на вулицях Мазепи, Бандери, Коновальця, Шухевича, Стуса та сьогоднішніх героїв, які боронять незалежність нашої України. Нам не потрібна вулиця Гагаріна – бо то історія народу-племені, що зганьбив себе кров'ю наших братів і сестер, нам потрібна вулиця Джохара Дудаєва, вулиця Лондонська і площа Латвійська – бо це шана до націй, що стоять поряд з нами в битві з ордою", – заявив він.
Мацокін запросив усіх небайдужих до широкої дискусії.
Контекст:
Російські загарбники заблокували Ізюм на початку березня. Місто зазнавало інтенсивних обстрілів й авіаударів. За даними міськради, понад 80% інфраструктури знищено. На початку квітня Ізюм окупували росіяни.
Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні й сході країни. У відеозверненні увечері 11 вересня президент України Володимир Зеленський сказав, що українські військові звільняють Ізюм Харківської області. 14 вересня Зеленський відвідав деокупований Ізюм.
Після початку повномасштабної війни в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, назви яких пов'язані з РФ чи російськими діячами (в Ужгород – 58 вулиць, в Івано-Франківську – 25). Крім того, в Ужгороді, Тернополі та Мукачеві прибрали пам'ятники російському поету Олександрові Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам'ятник радянському танку, встановлений ще 1969 року.