"Загралися в політичні ігри". Епідеміолог Александрін заявив про проблеми з виявленням COVID-19 в Україні

Епідеміолог стверджує, що на регіони "тиснуть" у зв'язку зі статистикою виявлення COVID-19
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook
В Україні не знижується кількість нових випадків коронавірусної інфекції, як про це говорять, заявив 8 травня в ефірі телеканала "Україна 24" епідеміолог, глава громадської організації "Інфекційний контроль" Андрій Александрін.

"Це був третій пік першої хвилі. Ми просто загралися в політичні ігри, і якийсь хайп усі вже на цьому роблять. Навіть якщо цей тиждень ми проаналізуємо  всі говорять, що йде зниження. Яке може бути зниження, якщо у нас показує 3 тис. [нових випадків], а сьогодні у нас показує 8,7 тис.? Це ніяке не зниження, це проблема зі статистикою, з виявленням", – сказав він.

За словами епідеміолога, те, що відбувається, свідчить про те, що в Україні "досі все йде в ручному управлінні".

Александрін стверджує, що головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко "тисне" на регіони, зокрема на селекторних нарадах.

"Також потрібно розуміти, що так, ми зараз теж перебуваємо в періоді травневих свят. Ви пам'ятаєте, коли у нас були новорічні свята, теж у нас були незрозумілі речі з тестуванням, стрибкоподібні", – зазначив він.

Епідеміолог підкреслив, що за рік в Україні зросло виявлення коронавірусної інфекції, але "дуже багато відводиться на тестування швидкими тестами, а вони показали свою неефективність".

"Дуже багато виявляють методом імуноферментного аналізу, ПЛР. ПЛР є найефективнішою системою виявлення COVID-19. Але в загальному співвідношенні у нас ПЛР роблять не так багато, обласні лабораторні центри завантажені", – пояснив Александрін.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

1 травня в Україні офіційно підтвердили 5 тис. нових випадків COVID-19, 2 травня – майже 2,8 тис., 3 травня – 2,5 тис., 4 травня – 2,6 тис випадків. Починаючи з 5 травня кількість нових випадків коронавірусу різко зросла: виявлено 6 тис. випадків хвороби. 6 травня – 8,4 тис.

7 травня Степанов заявив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. Глава МОЗ зазначив, що на піку епідемії в лікарнях перебувало 44 тис. пацієнтів на кисневій терапії.