Захисна стіна і золотий пірнач. Бригади територіальної оборони отримали власні емблеми photo icon

Кожна бригада тероборони отримала свою символіку
Фото: armyinform.com.ua
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний затвердив нарукавні емблеми всіх окремих бригад територіальної оборони Сухопутних військ. Про це повідомив 16 вересня портал Міноборони "АрміяInform".

Затверджені емблеми розроблено в єдиному стилі, вони містять елементи історичних символів регіонів. Герби поміщені в щити із зубчастою "головою", що символізує захисну стіну.

Зазначають, що з метою формування мілітаристських традицій українського війська в символіці підрозділів використовують позначення не "адміністративних одиниць, штучно утворених за радянської окупації", а історичних регіонів України.

Під час створення емблем використовували не лише регіональну геральдику, а й історичну символіку часів козацької доби.

Також свою емблему отримало командування тероборони. На ній зображено золотий пірнач на схрещених козацьких мушкетах. Пірнач є символом органу військового управління, а мушкети "були основною зброєю козацького війська і символізують постійну готовність до захисту", ідеться в повідомленні.

Фото: armyinform.com.ua

Раніше підрозділи тероборони використовували незатверджені нарукавні знаки, на яких переважно зображували герби областей і міст, у яких бригади дислокуються. Також на знаках був неофіційний девіз "Захистимо свій дім. Захистимо Україну" і номер підрозділу.

Фото: armyinform.com.ua

Контекст:

16 липня Верховна Рада у другому читанні і в цілому схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського про національний спротив і збільшення чисельності Збройних сил на 15 тис. осіб (до 261 тис.), зокрема військовослужбовців – на 11 тис. (до 215 тис.), із яких 10 тис. – для військ територіальної оборони і 1 тис. – для сил Спеціальних операцій. Зеленський його підписав 29 липня.

Згідно із законом, складниками національного спротиву є територіальна оборона, рух опору і підготовка громадян України до національного спротиву.