Заповіднику "Києво-Печерська лавра" передали 16 корпусів, їхній стан задовільний – Мінкульт

Монастир Києво-Печерської лаври передав заповіднику низку приміщень
Фото: mkip.gov.ua
Протягом 1-го й 2 травня комісія з приймання-передавання державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" передала в користування заповіднику 16 корпусів. Це пам'ятки як національного, так і місцевого значення, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

"При огляді та прийманні в користування заповідником приміщень корпусів проводилася фото- й відеофіксація. Приміщення перебувають у задовільному стані", – ідеться в повідомленні.

Серед переданих приміщень – келії Гостинного двору, господарські будівлі, лікарня з церквою Богородиці "Всіх скорботних радість", комплекс будівель галереї від Ближніх до Дальніх печер, водонапірна вежа та інші приміщення.

Зазначають, що представники монастиря забезпечили доступ комісії до приміщень. Огляд відбувався у присутності в.о. генерального директора заповідника "Києво-Печерська лавра" Максима Остапенка.

Контекст:

79 будівель у Києво-Печерській лаврі з 2013 року за розпорядженням Кабміну перебували у безоплатному користуванні в чоловічого монастиря УПЦ МП – частини Російської православної церкви. УПЦ МП офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".

10 березня 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив, що з 29 березня розриває зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП договір про безоплатне користування будівлями, розташованими на території заповідника. Попередження стосується будівель нижньої Лаври, де розташований чоловічий монастир. У верхній Лаврі УПЦ МП користувалася Успенським собором і Трапезною церквою, але договір про їхню оренду закінчився 31 грудня 2022 року і його не продовжили. Ці два храми з 5 січня повернули в управління держави.

Митрополит Павло (Лебідь), який був намісником Лаври, заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до рішення суду.

30 березня на території Лаври мала розпочати роботу державна комісія з питань приймання-передавання майна державній установі. До цього ченці мали звільнити приміщення. Проте священнослужителі не пустили комісії.

Того самого дня Кабмін України ухвалив рішення, згідно з якими управління майном Києво-Печерської лаври передали державі.

Пізніше комісія продовжила роботу в Лаврі.