Заступника начальника управління СБУ у Київській області усунули після його втручання у справи ПЦУ – ЗМІ
Видання стверджує, що так у СБУ відреагували на озвучену ними інформацію про нібито втручання Палагнюка у процес переходу релігійних громад з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Православної церкви України (ПЦУ).
15 вересня LB.ua опублікувало датований 12 вересня лист із підписом Палагнюка до Дарницької райадміністрації Києва.
У документі йдеться, що процес переходу супроводжують звинувачення у незаконності дій і навіть їх "криміналізація" і "радикалізація".
Також у листі йдеться про ігнорування деякими представниками районної влади президентського указу про введення воєнного стану "у частині, що стосується заборони проведення масових заходів, що, в свою чергу, опосередковано ставить під загрозу життя та здоров'я громадян України".
Окрім того, у документі згадують спецслужби Росії, які, на думку автора листа, можуть скористатися тим, що відбувається у релігійній сфері України.
У СБУ виданню заявили, що ці листи надіслано за власною ініціативою Палагнюка, вони "жодним чином не є позицією служби".
Контекст:
УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".
ПЦУ створили на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, в якому взяли участь усі архієреї УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також двоє архієреїв УПЦ МП. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року до ПЦУ приєдналося понад 400 громад УПЦ МП, інформувала 24 травня пресслужба ПЦУ.