Землетрус у Туреччині відчули дві АЕС в Україні – "Енергоатом"

Південноукраїнська та Хмельницька АЕС зареєстрували підземні поштовхи
Фото: uatom.org
Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької і Південноукраїнської атомних електростанцій. Про це повідомив оператор українських АЕС "Енергоатом" у Telegram 8 лютого.

У компанії проінформували, що українські АЕС здатні витримати землетруси потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера. Устаткуванням, яке фіксує поштовхи земної кори в режимі реального часу, оснащено всі атомні електростанції України.

Усі українські АЕС проєктували з урахуванням сейсмічної активності регіону, зазначив голова "Енергоатому" Петро Котін. Під час вибору майданчиків для будівництва обирали ділянки, де найбезпечніше. Окрім того, на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: за шести балів блоки терміново зупиняють і переводять у безпечний стан.

Роботи з дослідження сейсмічної небезпеки було виконано з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ та погоджено Держатомрегулюванням України. Кожні 10 років проводять переоцінку безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість і за потреби вживають додаткових заходів щодо захисту енергоблоків, підкреслили в "Енергоатомі".

Контекст:

6 лютого вночі на південному сході Туреччини і на північному заході Сирії стався землетрус.

Його епіцентр був у турецькій провінції Кахраманмараш, магнітуда становила 7,7. Поштовхи також відчували у сусідніх країнах – Лівані, Ізраїлі, на Кіпрі, у Румунії, Грузії та інших. Удень 6 лютого стався ще один землетрус магнітудою 7,6. Загалом, за даними турецького агентства з надзвичайних ситуацій, було 648 підземних поштовхів.

За останніми даними, у Туреччині загинуло 8574 особи (таку цифру опублікувало турецьке агентство з надзвичайних ситуацій), у Сирії – приблизно 2530 осіб.