Жителя Дніпропетровської області засудили до умовного строку за заклики "повертатися до складу Росії"
Мельника визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.
Кримінальне провадження відкрила Служба безпеки України 30 березня. Слідство встановило, що Мельник зареєструвався у "ВКонтакте" на початку 2014 року.
"На сторінці спільноти "Днепропетровская народная республика ДпНР" він залишив коментар: "Який суверенітет України? Давно час повертатися до складу єдиної Батьківщини! Лише у складі Росії ми зможемо далі жити", – пише видання.
У спільноті "Украина, ДНР, ЛНР – стихи и анекдоты" чоловік написав: "Такої країни Україна не було в історії. Був би клич, багато хто підтримав би повернутися до складу Росії!"
Ще в одному коментарі, виявленому СБУ, Мельник закликав "боротися проти окупації".
Висловлювання Мельника пройшли судову лінгвістичну експертизу. У її висновках зазначили, що в них є заклики до користувачів інтернету, зокрема жителів Дніпра, "піднятися і боротися проти окупації Києва, обрати шлях Донецька, який разом із Луганськом на півдорозі до Росії та чекають на інших".
18 травня Мельник і представник прокуратури уклали угоду. Обвинувачений повністю визнав свою провину і розкаявся.
Контекст:
Доступ до соцмережі "ВКонтакте" разом з іншими російськими та сепаратистськими ресурсами обмежено із травня 2017 року відповідно до указу президента №133/2017, яким тодішній глава держави Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти російських та українських фізичних осіб та компаній.
До санкційного списку також потрапили "Одноклассники", сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб". 2018-го і 2019 року в документ вносили зміни (укази №176/2018 та №82/2019).
15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив ще на три роки заборону російських соцмереж.