"Жовтій" зоні епіднебезпеки відповідає дві області України, 15 регіонів – у "червоній" – МОЗ
Про це свідчать дані, опубліковані на сайті міністерства.
Київ і сім областей (Вінницька, Волинська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Черкаська та Чернівецька) відповідають показникам, характерним для "помаранчевої" зони, ще 15 регіонів – "червоній".
На день раніше в "червоній" зоні було вісім областей.
Контекст:
Наразі в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділено на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
Відтоді до "червоної" зони карантину перейшли вісім областей: Херсонська (з 15 жовтня), Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська (з 18 жовтня), Сумська (з 23 жовтня), Рівненська, Миколаївська (з 26 жовтня). Ще сім – Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська – стали "червоними" з 30 жовтня.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За час епідемії в Україні підтвердили приблизно 2,9 млн випадків коронавірусної інфекції, з них понад 26 тис. – впродовж останньої доби. Померло майже 67,4 тис. пацієнтів з COVID-19.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За словами Ляшка, майже 98% госпіталізованих з COVID-19 в Україні громадян не мали щеплень.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку в країні фіксували щонайменше 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня глава МОЗ.
На Україну чекають два тижні дуже складної ситуації, пов'язаної з COVID-19, країна лише входить у пік третьої хвилі епідемії, заявив секретар РНБО Олексій Данілов 25 жовтня. За його словами, в Україні підтверджено випадки зараження новою мутацією штаму коронавірусу "Дельта", яку вважають ще заразнішою, ніж сама "Дельта".