Журавський: Зниження максимальної швидкості руху без камер – подарунок нечесним патрульним G

Журавський: Спійманого за кермом у стані алкогольного сп'яніння водія треба позбавляти прав одразу і на все життя
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

Українські чиновники "розпіарили" рішення про зниження максимальної швидкості руху у містах до 50 км/год, але не довели справу до правової завершеності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-нардеп Віталій Журавський.

Для зменшення кількості ДТП в Україні однієї постанови Кабінету Міністрів, якою максимальну швидкість руху автомобілів у містах знижують із 60 км/год до 50 км/год, буде недостатньо. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив екс-нардеп Віталій Журавський.

"Нові обмеження за порушення правил дорожнього руху (ПДР) почали діяти з 1 січня нинішнього року, але штрафи поки залишилися старі. Нові – не набули чинності. Змінення розміру штрафів неможливе без внесення парламентом відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Чиновники "прокукурікали", розпіарили своє рішення, а справу, як завжди, не довели до правової завершеності. Дійсно, у більшості європейських міст допустима швидкість – 50 км/год. Звичайно, зниження швидкості лише на 10 км/год у населених пунктах України може дещо зменшити рівень смертності під час зіткнення автомобіля з пішоходом, але цього явно недостатньо", – зазначив Журавський.

На його думку, щоб суттєо вплинути на безпеку руху, необхідно:

  • спійманого за кермом у стані алкогольного сп'яніння водія позбавляти прав одразу і на все життя;
  • посилити кримінальне покарання тим, хто продає водійські права особам, які потім, через незнання елементарних правил дорожнього руху, створюють ДТП;
  • розробити програми з оцінки швидкісного режиму і встановити камери;
  • відремонтувати дороги, які "часто в наших містах як після бомбардування";
  • забезпечити в нічний час достатнє освітлення;
  • установити штрафи для пішоходів, які не дотримуються правил безпеки під час перетинання дороги.

Він уважає, що пріоритетним завданням є забезпечення фіксації порушень правил дорожнього руху.

"Не можна забувати, що у ДТП в Україні загинуло протягом чотирьох років більше людей, ніж в АТО. Зниження максимальної швидкості руху без камер – подарунок нечесним патрульним у святкові дні. Розгуляються на повну. Побори зростуть. Гроші підуть не в бюджет держави, а в кишеню тих, хто стоїть із жезлами на дорогах", – резюмував Журавський.

14 червня 2017 року на засіданні уряду глава "Укравтодору" Славомір Новак озвучив пропозицію знизити дозволену швидкість у населених пунктах до 50 км/год. Він пояснив, що гарні дороги зумовлюють збільшення швидкості пересування ними, і це підвищує аварійність.

25 липня відповідний проект постанови погодили в Мінінфраструктури України, 10 листопада його схвалив Кабмін.

Заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький пояснював, що обмеження буде встановлено не на всіх ділянках населених пунктів України. За його словами, на трасах і магістралях місцева влада має право встановити вищу швидкість.

Обмеження швидкості в населених пунктах набуло чинності 1 січня.