Журналістка Kyiv Post заявила про тиск генпрокурорки та депутатів "Слуги народу" на видання
Вона зазначила, що в листопаді 2020 року Kyiv Post опублікував критичний матеріал про Венедіктову, після якого генпрокурорка викликала до себе в кабінет головного редактора видання Браяна Боннера.
"Вона критикувала його і критикувала газету за таку позицію. Вона засуджувала критику на свою адресу і погрожувала піти до суду. Тоді цю ситуацію вдалося якось залагодити, вона вщухла", – говорить журналістка.
Рік по тому, у вересні 2021 року, журналісти Kyiv Post знову опублікували критичний матеріал про перебіг реформ та роботу генеральної прокурорки, де ставили під питання її ефективність.
"Після цього матеріалу минув певний час і, за словами Браяна Боннера, пані Ірина Венедіктова відкрила певні розслідування проти власника газети Аднана Ківана, які вона потім закрила. Це я говорю зі слів Браяна Боннера", – повідомила Миронюк.
Журналістка підкреслила, що Венедіктова мала можливість висловитися, оскільки вона публікувала колонки в Kyiv Post. Також для обох матеріалів журналісти надіслали запити до Офісу генпрокурора із проханням про інтерв'ю.
"Навіть більше, після першого матеріалу, після цього конфлікту та тиску на газету ми постійно намагалися переконати Офіс генпрокурора вийти з великим інтерв'ю і надати можливість журналістам Kyiv Post поставити всі питання, дати їй можливість висловитися та відповісти на нашу критику. Вона цією можливістю не скористалася, постійно відтерміновуючи інтерв'ю. Ми опинилися в ситуації, коли тиск від влади був, він був на різних рівнях. Були деякі депутати від "Слуги народу", які погрожували піти до суду після певних матеріалів", – сказала Миронюк.
Контекст:
Англомовну газету Kyiv Post заснували 1995 року, перший власник – американець Джед Санден – 2009-го продав видання британсько-українському бізнесмену Мохаммаду Захуру. Той, зі свого боку, 2018 року продав газету Аднану Ківану – одеському бізнесмену сирійського походження та одному з найбільших забудовників в Україні.
Ківан 8 листопада 2021 року заявив, що газету буде переформатовано. На час перезапуску роботу видання зупинять приблизно на місяць, сказав він. На сайті видання йшлося про те, що газету закривають "негайно" та "на короткий час".
Колектив Kyiv Post заявив, що закриття видання та звільнення редакції – розплата власника за спробу журналістів зберегти незалежність Kyiv Post. За даними головної редакторки видання "Українська правда" Севгіль Мусаєвої, проблеми в редакції виникли кілька тижнів тому і нібито пов'язані з тиском на Ківана з боку Офісу президента. Ківан заперечує тиск із боку Офісу президента.
Голова представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що Україна ризикує втратити Kyiv Post "із наслідками". Посольство США в Україні висловило сподівання, що Kyiv Post знайде спосіб продовжити роботу.
11 листопада стало відомо, що генеральним директором Kyiv Post став Люк Шеньє – громадянин Канади, який понад 25 років є резидентом України. Того самого дня колишні співробітники Kyiv Post оголосили, що мають намір займатися новим виданням.
15 листопада колишні журналісти газети повідомили про створення нового ЗМІ.