Знеструмлено більшу частину мережі "Укрзалізниці", 81 потяг запізнюється, деякі – на 10–11 годин

Через російські атаки в Україні знеструмлено більшу частину залізничної мережі
Фото: depositphotos.com
Уранці 24 листопада в дорозі – 95 поїздів "Укрзалізниці", більшість із них запізнюється. Про це повідомила пресслужба компанії.

"Не без труднощів, але залізниця продовжує рух. Станом на 9.00 95 наших потягів попри все  продовжують рух. Через знеструмлення великої частини мережі 81 із них має затримку понад годину", – ідеться в повідомленні.

Найбільші затримки у поїздів:

  • №711 "Краматорськ – Київ" (майже три години);
  • №749 "Київ – Ужгород" із групою вагонів "Київ – Відень" (понад 11 годин);
  • №17 "Харків – Ужгород" (понад 11 годин);
  • №119 Запоріжжя – Львів (приблизно 11 годин);
  • №3 "Запоріжжя – Ужгород" (понад 10 годин).

"Технічно найскладніші затримки – це "Інтерсіті+", опалення яких залежить від електромережі. Екіпіруємо термоковдрами, але все ж маємо везти пасажирів комфортно й у теплі, тож сьогодні два маршрути – на Краматорськ (№712) та на Дніпро (№732) – були підхоплені потягами далекого слідування з автономними системами опалення", – пояснили у компанії.

Про зміни у розкладі компанія інформує всіх міжнародних партнерів – вони надають виділені локомотиви, щоб забезпечити стикування, допомагатимуть українцям, які прибувають на їхні вокзали.

На українських вокзалах розгорнули хаби з чаєм, кавою, гарячим харчуванням від World Central Kitchen, дитячими кімнатами, зонами підзарядки та відпочинку.

"Нагадуємо, що пасажирів, які за форс-мажорних обставин не встигли на свої рейси, ми з тим же квитком саджаємо на наступний рейс того ж напрямку", – додали в "Укрзалізниці".

Контекст:

23 листопада Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Є загиблі, понад 40 людей поранено.

За даними командування Повітряних сил ЗСУ, українські захисники збили 51 із 70 російських ракет і п'ять ударних БПЛА.

Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти було зафіксовано у Києві, Київській, Львівській та Кіровоградській областях. Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС було від'єдано від мережі. По всій Україні почали вводити аварійні вимкнення електроенергії, деякі регіони були повністю знеструмлені.