Білоруська легкоатлетка Тимановська дістала можливість продовжити кар'єру в Польщі
Про це 6 серпня заявили в міністерстві культури, національної спадщини і спорту Польщі, повідомила "Немецкая волна".
Тимановску вчора проінформували про цю можливість та наявні варіанти. Цього тижня у спортсменки заплановано низку зустрічей, але голова правління найбільшої у Польщі нафтопереробної компанії PKN Orlen Даніель Обайтек уже запропонував їй спонсорську підтримку.
"Для нас буде честю, якщо вона прийме пропозицію", – написав він у Twitter.
Тимановська на пресконференції у Варшаві 5 серпня говорила, що хоче продовжити спортивну кар'єру в Польщі.
Контекст:
Тимановська 1 серпня розповідала, що білоруські спортивні функціонери вирішили без її відома виставити її на Олімпіаді на 400-метрівку, хоча вона бігає дистанції по 200 м. Це сталося, тому що білоруський НОК "накосячив" і у спортсменок, які мали вперше брати участь в Олімпіаді, не було достатньої кількості допінг-проб, пояснила Тимановська.
Коли ситуація стала публічною, спортсменку спробували посадити на літак до Мінська, за її словами – примусово. Тимановська летіти відмовилася, оскільки побоюється, що в Білорусі її посадять до в'язниці. Водночас, за словами легкоатлетки, в її історії політики немає.
Тимановська звернулася у Міжнародний олімпійський комітет і в поліцію. Чехія та Польща запропонували їй захист і допомогу.
Чоловік Тимановської Арсеній Зданевич спочатку виїхав із Білорусі до Києва, а потім дістав польську гуманітарну візу. Сама Тимановська попросила притулку в Польщі, їй надали гуманітарну візу. 4 серпня вона вилетіла з Токіо і транзитом через Відень прибула до Варшави. Наступного дня Зданевич автомобілем виїхав до Польщі.
Після інциденту з Тимановською Білорусь покинув тренер білоруської гандбольної команди "Витязь", активіст Вільного об'єднання спортсменів Білорусі (SOS BY) Костянтин Яковлєв, а білоруська спортсменка Яна Максимова, яка виступає у багатоборстві, заявила, що не повертатиметься до Білорусі з Німеччини.