На Олімпіаді тренерами і лікарями було забезпечено українських спортсменів із топдесятки світового рейтингу – Мінспорту
Міністра попросили прокоментувати думку олімпійського чемпіона з греко-римської боротьби, нардепа від "Слуги народу" Жана Беленюка про те, що на Олімпіаду в Токіо від України їздили, зокрема, функціонери, "без яких можна було б і прожити".
"Кожна федерація всередині вирішує, хто з тренерів їде на Олімпійські ігри чи на чемпіонат світу. Зі 100% спортсменів за квотою Міжнародного олімпійського комітету є тільки 50% тренерів, які можуть їхати на Олімпійські ігри. І Федерація легкої атлетики, в якій є ця ситуація, – вони на виконкомі разом усі вирішили, скільки тренерів і хто їде на Олімпійські ігри. Обов'язково перша топдесятка світового рейтингу була забезпечена всім необхідним, усіма тренерами, всіма лікарями, всіма масажистами", – сказав Гутцайт.
За його словами, у складі легкоатлетичної делегації України в Токіо були тренери, які "допомагали" виступати спортсменам, чиї тренери залишилися в Україні.
"І так у кожному виді спорту", – підкреслив міністр.
Гутцайт зазначив, що на Олімпійських іграх від України було 28 людей, "які обслуговували", і вони були в Токіо не одночасно.
"Розумієте, 270–280 було там узагалі тренерів і спортсменів у селищі, і 15 людей було на обслуговуванні нашої збірної. Це багато чи мало – 15 людей?" – поставив запитання міністр.
Він вважає, що за невеликої кількості допоміжного персоналу у спортсменів можуть виникнути проблеми з квитками або ще "якимись речами".
Контекст:
5 серпня українська легкоатлетка Марина Килипко посіла п'яте місце в змаганнях зі стрибків із жердиною на літній Олімпіаді в Токіо. Це найкращий результат у стрибках із жердиною на Олімпіаді в історії України, але не найкращий у кар'єрі спортсменки, її особистий рекорд – 4,7 м. Після фіналу спортсменка розплакалася і розкритикувала дії федерації, зокрема те, що з нею не було тренера.
7 серпня у Федерації легкої атлетики України пояснили, що особистого тренера Килипко не скерували на Олімпіаду через квоти на прибуття офіційних осіб делегації і її місця у світовому рейтингу.
Беленюк підтвердив, що проблеми через відсутність тренера виникли і в нього самого. Пізніше він висловив думку, що в Токіо Україна могла б скерувати менше функціонерів і більше тренерів.
Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Вони офіційно почалися 23 липня і завершилися 8 серпня. У медальному заліку Україна посіла 44-те місце.