Росію позбавили права проводити у 2022 році чемпіонат світу з боротьби
Міжнародна організація "Об'єднаний світ боротьби" (UWW) ухвалила рішення позбавити російське місто Красноярськ права приймати чемпіонат світу 2022 року. Про це 5 лютого поінформував сайт організації.
Турнір прийматиме у 2022 році сербська столиця Белград. У цьому місті мав відбутися чемпіонат світу з боротьби 2023 року.
Згідно з рішенням UWW, у 2023 році світову першість (на ній проводитимуть добір на літню Олімпіаду в Парижі 2024 року) збираються проводити у РФ, але місто, яке її прийматиме, "визначать протягом найближчих місяців".
Рішення щодо Росії зумовлене ухвалою Арбітражного спортивного суду (CAS), який 17 грудня 2020 року постановив усунути російських спортсменів від участі в міжнародних змаганнях під прапором РФ до 16 грудня 2022 року. Справу було пов'язано з Російським антидопінговим агентством, у діях якого виявили порушення. Рішення CAS опублікував 14 січня 2021 року.
У 2017 році Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) винесло рекомендацію про невідповідність РУСАДА кодексу організації. У грудні того самого року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил усунув від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором. Санкції також застосували до Параолімпійського комітету РФ.
РУСАДА не визнавало висновків комісії Макларена. Однак у 2018 році російська сторона пішла на поступки і надала ВАДА доступ до допінг-проб, опечатаних у московській лабораторії. 20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА. 13 березня 2019 року ВАДА зняло дискваліфікацію з РУСАДА за умови, що міжнародні експерти дістануть доступ до системи управління лабораторною інформацією московської лабораторії.
У квітні ВАДА повідомило, що його експерти отримали 2262 допінг-проби російських спортсменів, які зберігали в московській лабораторії.
2 липня пресслужба ВАДА інформувала, що агентство підозрює 298 російських спортсменів у порушенні антидопінгових правил.
У вересні ЗМІ повідомляли, що росіяни, перш ніж передати дані у ВАДА, підробляли їх, намагаючись приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами.
9 грудня виконком Всесвітнього антидопінгового агентства через порушення антидопінгових правил на чотири роки усунув Росію від міжнародних змагань, зокрема від Олімпіади 2020 року в Токіо. РУСАДА того самого дня позбавили статусу відповідності Всесвітньому антидопінговому кодексу за маніпуляцію даними про допінг-проби, роботу московської лабораторії знову зупинили.
27 грудня РУСАДА повідомило ВАДА про свою незгоду з усуненням Росії від міжнародних змагань і подало апеляцію в Арбітражний спортивний суд у Лозанні.