"Такого не можна пробачати". Маркевич прокоментував заборону українським спортсменам робити фото з росіянами на Олімпіаді photo icon

Маркевич: Про які спільні фото, братання з росіянами може йтися, якщо це країна-агресор, яка вбиває твоїх братів і сестер, яка захопила твої землі
Фото: ЕРА
Заслужений тренер, колишній наставник збірної України з футболу Мирон Маркевич заявив, що не було потреби забороняти українським спортсменам робити спільні фото та відеозаписи з російськими спортсменами на Олімпіаді у Пекіні. Про це він сказав у коментарі Meta-ratings 26 січня.

"Тут і коментувати особливо нічого і, за великим рахунком, не було потреби у таких вказівках. Кожен має бути патріотом своєї країни і чітко знати, де друг, а хто ворог", – сказав Маркевич.

Тренер назвав братання з росіянами неприпустимим.

"Про які спільні фото, братання з росіянами може йтися, якщо це країна-агресор, яка вбиває твоїх братів і сестер, яка захопила твої землі. Такого не можна пробачати", – наголосив він.

Маркевич переконаний – найкращою відповіддю на агресію Росії будуть перемоги українських спортсменів на змаганнях найвищого рівня.

Контекст:

Українським спортсменам рекомендували уникати представників Росії на Олімпіаді в Пекіні, яка розпочинається 4 лютого і триватиме до 20 лютого.

Такі рекомендації пов'язані зі скандалом, у центрі якого на літній Олімпіаді опинилася українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх. Вигравши бронзу на Олімпіаді в Токіо 7 серпня, вона обнялася з росіянкою Марією Ласіцкене, яка здобула золото в цій самій дисципліні. У соцмережах розкритикували українку і звернули увагу на те, що Магучіх є молодшою лейтенанткою Збройних сил України, а Ласіцкене – капітанкою збройних сил РФ.

За легкоатлетку заступилися інші спортсмени-олімпійці – каратист Станіслав Горуна, борець та нардеп від "Слуги народу" Жан Беленюк. Її підтримали і у Федерації легкої атлетики України.

Магучіх, повернувшись із Токіо 12 серпня, прокоментувала ситуацію. "Я представляю Україну на міжнародному рівні з 2017 року, і я дуже пишаюся тим, що піднімаю наш прапор та співаю гімн", – сказала вона. Спортсменка також подякувала воїнам, які захищають Україну на фронті, і пояснила, що після фіналу Олімпіади зазнавала таких сильних емоцій, що хотілося "обійняти весь світ".

Ласіцкене сказала, що "головне, щоб Ярославі та іншим українським дівчаткам було спокійно і комфортно", і наголосила: "Жодні заяви не змінять мого теплого ставлення та поваги до [українських спортсменок]".

У Міноборони України пообіцяли "належним чином ознайомити" спортсменів-військовослужбовців із доктриною публічного спілкування.