Тренер російських саночників заявив, що на рішення суду в Лозанні не допустити спортсменів РФ на Олімпіаду вплинув МОК
На думку головного тренера російських саночників Альберта Демченка, відмова спортивного арбітражу в Лозанні допустити спортсменів із РФ на Олімпіаду пояснюється погрозами керівництва Міжнародного олімпійського комітету розпустити суд.
Спортивний арбітражний суд у Лозанні (CAS) не задовольнив апеляції російських спортсменів на недопуск до участі в Олімпіаді під тиском Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Таку думку "Первому каналу" висловив головний тренер російських саночників Альберт Демченко.
"На CAS чинили тиск. Томас Бах (президент МОК. – "ГОРДОН") оголосив, що в разі наступного позитивного рішення щодо росіян він просто розпустить CAS. Я думаю, що таким от тиском зі свого боку він вплинув на рішення суддів", – заявив він.
9 лютого CAS відхилив позови 47 російських спортсменів і тренерів до МОК. Апеляції розглядала спеціальна виїзна комісія суду у Пхьончхані. Вона не виявила дискримінації чи несправедливості в рішеннях МОК.
У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій звинуватило РФ у державній підтримці допінгу.
Після цього збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.
У грудні 2017 року МОК через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді у 2018 році у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. До участі в Іграх допустили окремих російських спортсменів, які виконали кваліфікаційний норматив і пройшли спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором.
42 російські спортсмени, яких МОК довічно відсторонив від участі в Олімпіадах, подали апеляцію до спортивного арбітражу в Лозанні.
1 лютого 2018 року швейцарський суд зняв усі санкції з 28 представників зимових видів спорту з РФ. Ще 11 спортсменам скасували довічну дискваліфікацію, але заборону на їхню участь в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані залишили чинною.