"Це неправильно". Беленюк прокоментував заяву української спортсменки Килипко про відсутність тренера на Олімпіаді
Так він прокоментував Суспільному заяву української легкоатлетки Марини Килипко, яка після потрапляння у п'ятірку в стрибках із жердиною розкритикувала дії федерації.
"Сьогодні вийшла на розминку, нас вивели, всіх дівчаток, на трибуні – жодної душі з України. Я розминаюся сама, абсолютно одна. У всіх тренери сидять, підтримка хоч якась – я одна", – говорила Килипко. Вона заявляла, що просила скерувати з нею особистого тренера, але не дістала відповіді, чому тренера не взяли в Токіо.
У Федерації легкої атлетики відповіли, що на Олімпіаду можна було скерувати кількість офіційних осіб, яка дорівнює 50% кількості спортсменів, тобто 16 осіб. Згідно із заявою функціонерів, Килипко не відповідала критеріям занесення особистого тренера до складу делегації, коли формували команду.
Беленюк зазначив, що квоти тренерів справді були. За словами спортсмена, у нього і Парвіза Насібова був один тренер на Олімпіаді – Володимир Шацьких.
"Мені показували цей коментар [Килипко]. Я не в контексті ситуації, чому саме її тренера не допустили до змагань. Але це однозначно неправильно, тому що спортсмен повинен бути з тренером. Яким чином бути, якщо Володимир Шацьких зі мною розігрівався, виходив на килим, бо іншої можливості не було, бракувало тренерів. Він був на сутичці Парвіза, я вже виходжу на килим, бо щільний графік. І він ледь встигає все зробити, щоб прийти, взяти необхідні речі та вийти зі мною на килим. Я питав, щоб інші тренери з вільної боротьби підстрахували", – розповів він.
Однак, за словами Килипко, тренера не було не тільки в неї, а й у іншої представниці збірної, стрибунки з жердиною Яни Гладійчук.
Беленюк підкреслив, що без тренера міг би показати інший результат: "Без тренера не уявляю, як би я там впорався. З ним розминався, проходили всі етапи підготовки. На килимі чув, що він мені каже, і, зважаючи на це, робив висновки та корективи у сутичці".
Контекст:
5 серпня Килипко посіла п'яте місце у змаганнях зі стрибків із жердиною на літніх Олімпійських іграх у Токіо. Це найкращий результат у стрибках із жердиною на Олімпіаді в історії України, але не найкращий у кар'єрі спортсменки, її особистий рекорд – 4,7 м.
Після фіналу спортсменка розплакалася і розкритикувала дії федерації, зокрема те, що з нею не було тренера.
Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня торік, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Вони почалися 23 липня і триватимуть до 8 серпня. В Олімпіаді бере участь приблизно 11 тис. спортсменів.
Зараз в активі українських спортсменів 18 медалей (одна золота, п'ять срібних і 12 бронзових). Як повідомляють на сайті Олімпіади, вона посідає 43-тє місце у фінальному заліку (16-те – за кількістю медалей).