Важкоатлетка Готфрід: Сподівалася на Україну до останнього, але зрозумівши, що чекати нічого, погодилася на пропозицію Грузії і стала чемпіонкою від Грузії G

Готфрід: Мені надходили запрошення від різних країн
Фото: Georgian Weightlifting Federation K. O / Facebook

Поки в Міністерстві молоді та спорту України не "зміниться влада", спортсменам, які виїхали, немає сенсу повертатися в країну, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" українська важкоатлетка Анастасія Готфрід, яка 4 грудня завоювала титул чемпіонки світу на міжнародних змаганнях у США.

Міністерство молоді та спорту України, а також команда тренерів жіночої збірної з важкої атлетики ставлять перед спортсменами неприйнятні умови, через які вони змушені покидати країну. Про це виданню "ГОРДОН" заявила українська важкоатлетка Анастасія Готфрід, яка4 грудня завоювала титул чемпіонки світу, виступаючи від Грузії, оскільки з української збірної її виключили ще у 2013 році.

"Федерація важкої атлетики створює чудові умови для розвитку спортсменів. Велика проблема в начальстві – Міністерстві спорту, головному тренері жіночої збірної і його команді. Своїми діями вони витісняють перспективних атлетів з України. Вони змушують спортсменів записувати їх особистими тренерами, щоб прославитися й отримувати преміальні. Якщо хтось відмовляється, йому закривають дорогу. Це неспортивна поведінка. І чи варто дивуватися, що протягом останніх 14 років серед українців немає чемпіонів світу", – зазначила спортсменка.

За її словами, із 2013-го до 2015 року їй довелося тренуватися за власні гроші.

"У моєму випадку було поставлено жорсткі умови: запропонували записати Юрія Кучинова особистим тренером, представляти його область, Одеську, і відмовитися від мого чоловіка Дениса Готфріда. Тобто подати на розлучення. Коли я відмовилася, мене звідусіль видавили. Із 2013-го до 2015 року у мене не було зарплати, доступу до тренувань і медобслуговування. Я тренувалася за власні кошти", – підкреслила Готфрід.

На її думку, зараз повертатися в Україну було б неправильно.

"Мені надходили запрошення від різних країн. До останнього сподівалася, що зі збірною України складуться стосунки, і я зможу представляти свою країну на міжнародних змаганнях. Та коли зрозуміла, що чекати нічого, погодилася на пропозицію від Грузії і тепер виступаю за цю країну. Зараз я не можу повернутися в Україну. Це буде неправильно щодо людей, які простягнули мені руку допомоги. А по-друге, я не хочу повертатися, поки Міністерство спорту, яке призначає головних тренерів, не змінить своїх принципів. До мене, після приходу на пост головного тренера Кучинова, із країни виїхали Світлана Чернявська, Тетяна Варламова, Юлія Деркач, Ксенія Вишницька, Олена Кирієнко. До речі, вихованка самого Кучинова Юлія Довгаль поїхала виступати за Азербайджан", – сказала спортсменка.

Вона заявила, що вихованці Кучинова нерідко попадалися на позитивних допінг-пробах.

"В особистих учнів Кучинова було багато позитивних допінг-проб, починаючи з 1994 року. Цю інформацію можна перевірити в IWF (Міжнародній федерації важкої атлетики). І деякі керівники відділів у Міністерстві спорту надають повне сприяння і підписують контракти, незважаючи на такі обурливі факти. Водночас із моїм чоловіком, одним із найтитулованіших тренерів України, не продовжують контракту. Хоча протягом його тренерської кар'єри у його учнів немає жодної позитивної допінг-проби", – резюмувала Готфрід.

Анастасія Готфрід – українська важкоатлетка, із 2015 року виступає за збірну Грузії. Протягом цього часу виграла два чемпіонати Європи у ваговій категорії до 90 кг у вікових групах до 20 і до 23 років. А 4 грудня завоювала титул чемпіонки світу серед дорослих на змаганнях в американському місті Анахайм.

У травні Міжнародний олімпійський комітет і Всесвітнє антидопінгове агентство оголосили про повторну перевірку "з використанням найсучасніших методів наукового аналізу" зразків, узятих у спортсменів на Олімпіадах 2008-го і 2012 року.

Серед важкоатлетів, які попалися на допінгу після перевірки, опинилися бронзовий призер Олімпіади в Лондоні Юлія Калина з України і дві українські медалістки Олімпіади 2008.

У вересні українську федерацію важкої атлетики на рік відсторонили від змагань.