WTA зупинила проведення турнірів у Китаї через зникнення тенісистки Пен Шуай
Пен Шуай зникла 2 листопада після заяви про сексуальне домагання з боку колишнього віцепрем'єра Китаю Чжана Гаолі. Відповідний пост вона написала у соцмережі Weibo. Незабаром після публікації цей пост було видалено. Після цього Пен Шуай перестала виходити на зв'язок.
21 листопада головний редактор китайської державної газети Global Times Ху Сіцзінь опублікував у Twitter відеозапис церемонії відкриття тенісного фінального матчу серед підлітків, у якій узяла участь Пен Шуай. Того ж таки дня зі спортсменкою поспілкувався президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.
Пен Шуай повідомила, що перебуває в безпеці і здорова, але попросила дотримуватися її конфіденційності. За словами тенісистки, вона живе у своєму будинку в Пекіні і зараз вважає за краще проводити час із друзями та сім'єю. Також Пен Шуай наголосила, що планує й далі займатися тенісом.
Саймон зазначив, що хоча тепер відомо, де перебуває Пен Шуай, "є серйозні сумніви в тому, що вона вільна, у безпеці та не зазнає цензури, примусу та залякування".
"Усе це неприйнятно і не може стати прийнятним. Якщо впливові люди зможуть заглушити голоси жінок та приховати звинувачення у сексуальному насильстві, то основа WTA – рівність жінок – зазнає колосальної невдачі. Я не допущу і не можу допустити, щоб це сталося з WTA та її гравцями, – наголосив глава асоціації. – У підсумку та за повної підтримки ради директорів WTA я оголошую про негайне зупинення всіх турнірів WTA у Китаї, зокрема Гонконзі".
За словами Саймона, лідери Китаю залишили WTA без вибору. Водночас в асоціації закликали Пекін провести "повне та прозоре розслідування – без цензури – звинувачення Пен Шуай у сексуальному насильстві".
Контекст:
Пен Шуай народилася 1986 року в Сянтані (Китай). Спортсменка – колишня перша ракетка світу у парному рейтингу (2014), переможниця двох турнірів "Великого шлема" у жіночому парному розряді – Wimbledon (2013) та Roland Garros (2014).
17 листопада державний китайський телеканал CGTN опублікував нібито заяву спортсменки, в якій ідеться, що інформація про сексуальне насильство "не відповідає дійсності".
У 2021 році, згідно з календарем WTA, турнірів у Китаї не проводили через загрозу поширення COVID-19. За рік до цього відбувся лише турнір у Шеньчжені. У 2019 році в Китаї провели 10 турнірів під егідою WTA: у січні – у Шеньчжені, у квітні – у Куньміні, у вересні – у Наньчані, Чженчжоу, Гуанчжоу та Ухані, у жовтні – у Тяньцзіні та Чжу (Підсумковий турнір WTA), у листопаді – у Китайському Тайбеї.