Безсмертний: Хто перший відмовився перереєструватися в органах так званої місцевої "Л/ДНР" влади? Московський патріархат
Без церкви розв’язати питання війни і миру на Донбасі буде неможливо, заявив у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній віце-прем'єр України Роман Безсмертний.
Парафії Української православної церкви Московського патріархату першими відмовилися перереєструватися в так званих органах влади "ДНР" і "ЛНР", заявив екс-віце-прем'єр-міністр України Роман Безсмертний в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".
Відповідаючи на запитання, як Україна має поводитися із жителями окупованих територій після закінчення війни, Безсмертний сказав: "Починати цю тему потрібно через церкву".
"Дуже добре, що там є Московський патріархат!.. Із 600 парафій, які зараз є на окупованих територіях, дві третини – це протестантські парафії. Так, там чимало Московського патріархату, є Київський патріархат... Ми коли говоримо про Московський патріархат, ми узагальнюємо... Але хто першим відмовився перереєструватися в органах так званої місцевої влади? Московський патріархат. І є багато речей, які ми не хочемо побачити", – заявив Безсмертний.
За його словами, світ ніколи "не був чорно-білим".
"І треба розуміти, що тема церкви для українців, напевно, перша. Ми боїмося зрозуміти, що без церкви розв’язати питання війни та миру буде неможливо", – продовжив політик.
На запитання, чи допоможе автокефалія Української православної церкви в цьому питанні, Безсмертний відповів: "Річ у тому, що томос не зніме проблеми міжцерковних стосунків".
"Будуть протестантські церкви, будуть сучасні церкви, будуть грекокатолики, буде католицька церква. Так, щось буде освячено томосом, але, даруйте, це не відповідь на питання", – додав екс-віце-прем'єр.
Безсмертний: Чи керує ФСБ/КДБ Україною? Кому пощастить прожити ще 50 років, він прочитає це у спогадах ФСБшників, – у мене навіть сумнівів немає. Читайте повний текст інтерв'ю
17 квітня президент України Петро Порошенко заявляв, що "на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної церкви". 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення глави держави до вселенського патріарха Варфоломія щодо цього. У документі йдеться, що томос (указ) про помісну церкву "стане не тільки торжеством православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості".
УПЦ Київського патріархату й Українська автокефальна православна церква закликали УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля зі створення єдиної української церкви. Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Микола Данилевич у відповідь заявив, що ініціатива завершиться "великим пшиком".
22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.
Священний синод Української православної церкви Київського патріархату у травні звинуватив Московський патріархат у втручанні в процес визнання автокефалії української церкви Константинопольським патріархатом.