Більшість українців не підтримує особливого статусу для Донбасу – опитування
Надання та закріплення в Конституції України особливого статусу для окремих районів Донецької та Луганської областей підтримує 26,3% опитаних, не підтримує 56,2%, 17,5% вагалися з відповіддю, повідомили у Центрі Разумкова.
Запровадження особливого статусу на Донбасі не підтримує більшість українців. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, опубліковані 11 жовтня.
Надання та закріплення в Конституції України особливого статусу для окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) підтримує 26,3% опитаних, не підтримує – 56,2%, 17,5% – вагалися з відповіддю.
23,5% підтримують відновлення контролю за цими територіями в силовий спосіб, 51,6% – не підтримують, 24,9% – вагалися з відповіддю.
35,9% респондентів – за налагодження торговельно-економічних та фінансових контактів із ОРДЛО, 46,8% – проти, 17,3% – вагалися з відповіддю. Водночас 33,1% підтримують припинення фінансування цих територій (зарплати, пенсії та інші виплати), 43,8% – проти цього, 23,1% не знають, що відповісти.
Запровадження федеративного устрою в Україні підтримує 16,6% опитаних, 62,7% – не підтримують, 20,7% не знають, що відповісти.
59,3% не підтримують амністію для всіх, хто брав участь у бойових діях на Донбасі, 18,4% підтримують, 22,4% вагалися з відповіддю.
За офіційні перемовини з ватажками терористів "ДНР" та "ЛНР" виступає 41,5% опитаних, проти – 39,4%, 19,1% вагалися з відповіддю.
11,6% підтримують відділення тимчасово окупованих територій Донбасу від України, 73,1% – не підтримують, 15,2% – не відповіли.
Опитування проводили із 4-го до 9 жовтня 2019 року, було опитано 2015 повнолітніх громадян по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу й анексованого Криму. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Відразу після анексії Криму у 2014 році на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, востаннє – до 31 грудня 2019 року. У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів.
Парламент має намір розробити новий закон про особливий статус Донбасу у межах реалізації "формули Штайнмаєра", документ готуватимуть разом із громадськістю, заявляв спікер парламенту Дмитро Разумков.