Новий закон про особливий статус Донбасу буде писатися разом із суспільством – Разумков
Нового закону про особливий статус Донбасу не писатимуть в Офісі президента України чи у Верховній Раді, підкреслив спікер українського парламенту Дмитро Разумков.
Новий закон про особливий статус Донбасу в межах реалізації "формули Штайнмаєра" готуватимуть разом із суспільством. Про це 6 жовтня в ефірі телеканала "Україна" заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.
"Ми дійсно розуміємо, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій закінчується в цьому році. І треба буде знаходити новий механізм, новий закон. Президент говорив, що це буде публічна позиція. Він не буде писатися в Офісі президента, парламенті або в закритому комітеті Верховної Ради. Цей закон буде писатися разом із суспільством, тому що це питання дуже важливе для всієї держави", – заявив Разумков.
За його словами, щоб такий закон не став "про федералізацію", він "повинен розглядатися та опрацьовуватися із залученням багатьох експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, ...закордонних партнерів".
"Таким чином, у цій дискусії отримаємо якісний законопроєкт, який буде розглянуто у Верховній Раді України публічно", – вважає Разумков.
Він підкреслив, що закон почне діяти після того, як українська влада поверне контроль над кордоном із Росією.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, останній – до 31 грудня 2019 року. У статті 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів.