Бойовики "ЛНР" заявили про готовність передати Києву 50 ув'язнених, засуджених до 2014 року – ОБСЄ
Координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш заявив, що кількість українців, переданих бойовиками "ЛНР" на підконтрольні Україні території, зросте "після того, як буде зроблено важливий крок із боку ОРЛО".
Представники окремих районів Луганської області (ОРЛО) заявили про готовність передати на підконтрольні уряду України території 50 ув'язнених, засуджених до початку воєнного конфлікту на сході у 2014 році, поінформував координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш на брифінгу 13 вересня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Я чув, що таких людей багато, які бажають, щоб їх перевели в підконтрольні райони. Принаймні я знаю про 50 випадків. Але мені здається, їх буде більше після того, як буде зроблений важливий крок із боку ОРЛО", – сказав Фріш.
Він додав, що бойовики "ЛНР" "підтвердили готовність перемістити цих осіб".
9 вересня заступник "глави МВС ЛНР" Роман Ведмеденко заявив, що бойовики "ЛНР" готові передати Україні 44 ув'язнених, засуджених до 2014 року.
Фріш перебував на Донбасі з 6 вересня. Спочатку він відвідав Луганськ, потім Донецьк. В інтерв'ю сепаратистським ЗМІ Фріш розповів, що в Луганському СІЗО зустрівся з п'ятьма затриманими особами і що вперше розмовляв із ними конфіденційно. "У мене немає сумнівів, що до них ставляться коректно", – заявив він.
Під час брифінгу 11 вересня представник ОБСЄ розповів, що в Донецьку йому вдалося відвідати шістьох українців, повідомляло "Громадське". Він також зазначив, що умови утримання українців відповідають "належному рівню".
Водночас перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Фріш відвідав на окупованому Донбасі менше ніж половину заручників, про які просив Київ. За її словами, Україна надала список із 17 осіб.
"Він зустрівся менше ніж із половиною. Він зустрівся з 10. Але серед них було кілька, яких ми не подавали", – зазначила Геращенко. Вона підкреслила, що бойовики "дали зустрітися не з тими людьми, про яких у нас є серйозні підстави думати, що їх катують".
У Луганську Фрішу показали ув'язнених, засуджених до початку воєнного конфлікту на Донбасі, додала віце-спікер.
У червні 2018 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що на Донбасі утримують 113 українських заручників. Останній великий обмін утримуваними особами відбувся наприкінці 2017 року.