Представник ОБСЄ Фріш зустрівся на Донбасі з утримуваними Асєєвим, Пантюшенком і Глондарем
Координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш, який днями відвідав окупований Донбас, розповів про зустріч із 10 українцями, яких утримують бойовики, зокрема з донецьким журналістом Станіславом Асєєвим, а також військовослужбовцями Богданом Пантюшенком і Сергієм Глондарем.
Координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш зустрівся з 10 українцями, яких утримують бойовики "ЛНР" та "ДНР", а також із п'ятьма ув'язненими, які потрапили до в'язниці до початку воєнного конфлікту і хотіли б, аби їх перевели на підконтрольну Україні територію для подальшого відбування покарання.
Про це Фріш повідомив сьогодні на брифінгу, пише "Інтерфакс-Україна".
Координатор ОБСЄ розповів, що з 10 українцями він провів конфіденційну бесіду.
Фріш не розкривав подробиць своїх зустрічей з українськими заручниками і відмовився озвучити список прізвищ людей, яких він відвідав.
Представник ОБСЄ підтвердив, що зустрівся, зокрема, з утримуваними бойовиками донецьким журналістом Станіславом Асєєвим, військовослужбовцями Богданом Пантюшенком, Олександром Коріньковим і Сергієм Глондарем.
"Умови в місцях позбавлення волі обабіч лінії зіткнення дуже схожі. Те саме стосується і ставлення до цих осіб", – додав Фріш.
Фріш перебував на Донбасі із 6-го до 12 вересня. Спочатку він відвідав Луганськ, потім Донецьк.
8 вересня в інтерв'ю сепаратистським ЗМІ Фріш розповів, що в Луганському СІЗО зустрівся з п'ятьма затриманими особами і що вперше розмовляв з ними конфіденційно.
"У мене немає сумнівів, що до них ставляться коректно. Звичайно, вони хотіли б мати більше можливостей телефонувати своїм сім'ям, отримувати посилки, але умови скрізь однакові... Вони хочуть бути вільними, хочуть, щоб їх обміняли", – відповів Фріш на запитання про умови утримання заручників.
Під час брифінгу 11 вересня представник ОБСЄ розповів, що в Донецьку йому вдалося відвідати шістьох українців, повідомило "Громадське". Він підтвердив, що спілкувався з ними сам на сам.
"Деяких із них я вже бачив раніше, з деякими я ніколи не зустрічався. Ми мали дуже відкриту розмову та обмін думками з усіма шістьма особами", – додав Фріш.
Він сказав, що умови утримання українців відповідають "належному рівню".
У червні 2018 року голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляв, що на Донбасі утримують 113 українських заручників. Останній великий обмін утримуваними особами відбувся наприкінці 2017 року.