Бойовики заміновують Донбас російськими боєприпасами – українська сторона Спільного центру з контролю і координації
У зоні АТО помітили касетні боєприпаси російського виробництва з протипіхотними осколковими мінами. Маркування вказує, що їх було виготовлено в 1993 році на російському військовому заводі, заявила українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі.
Незаконні збройні формування на Донбасі застосовують для будівництва мінних загороджень боєприпаси російського виробництва. Про це повідомила українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі (СЦКК) на сторінці прес-центру штабу антитерористичної операції у Facebook.
У СЦКК зазначили, що бойовики нарощують старі і встановлюють нові мінні загородження.
"Бойовики мінують Донбас боєприпасами російського виробництва... У районі проведення АТО помічені касетні боєприпаси російського виробництва (КПОМ-2) з протипіхотними осколковими мінами (ПОМ-2). Нанесене на них маркування чітко вказує, що вони були виготовлені в 1993 році на російському військовому заводі", – ідеться в повідомленні.
Українська сторона СЦКК підкреслила, що на території України ці боєприпаси ніколи не виготовляли і не поставляли Збройним силам України, тому їх не могло бути захоплено "трактористами" або "здобуто в шахтах Донбасу".
"На сході України до початку російської інтервенції не було жодного арсеналу з мінними або іншими інженерними засобами ЗСУ. Тому можна з упевненістю сказати, що всі міни, які встановлені окупаційно-терористичними військами на сході України, надходили виключно з території РФ", – заявили у Спільному центрі.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Україна, США і низка інших держав обвинувачують Російську Федерацію у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці обвинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.