Бойовики на Донбасі цілеспрямовано обстрілювали позиції ЗСУ із житлових кварталів – штаб ООС

Із житлових масивів бойовики стріляли з артилерії калібру 82 мм та 152 мм
Фото: ЕРА

Українські військові не відкривали вогню по бойовиках, які вели провокаційні обстріли з позицій, розміщених поряд із житловими будинками в Донецькій області, наголосили у штабі операції Об'єднаних сил.

2 червня бойовики на Донбасі здійснили провокації, обстрілявши позиції Збройних сил України із житлових масивів. Про це поінформував у Facebook пресцентр штабу операції Об'єднаних сил (ООС).

"2 червня російські окупанти цілеспрямовано здійснили збройні провокації та обстріляли позиції Об'єднаних сил із житлових кварталів населених пунктів... Загарбники, без сумнівів, мали на меті примусити наших захисників відкривати вогонь у відповідь, щоб у подальшому звинуватити українських військовослужбовців у порушенні існуючих домовленостей. Цілком очевидно, що такі підступні дії збройні формування РФ свідомо здійснюють напередодні робочої зустрічі тристоронньої контактної групи з метою дискредитації Збройних сил України. Об'єднані сили на провокації не піддалися, вогню у відповідь не відкривали", – ідеться в повідомленні.

У штабі ООС зазначили, що такі обстріли бойовики вели в Донецькій області. Із села Новоласпа українські позиції обстрілювали з мінометів калібру 82 мм, із позицій поруч із будинками у Староласпі – з артилерії калібру 152 мм, у районі Петрівського і Богданівки – із мінометів калібру 82 мм.

"Збройні формування РФ, сховавшись за спинами дітей і жінок, укотре продемонстрували своє істинне окупаційне обличчя. Наголошуємо, що Об'єднані сили ніколи не вели, не ведуть і не будуть вести вогонь по будинках мирних жителів та цивільній інфраструктурі. Така поведінка притаманна виключно окупаційним військам", – заявили у пресцентрі.

Станом на 17.00 вівторка, 2 червня, бойовики на Донбасі сім разів обстріляли позиції ЗСУ. Один український військовослужбовець дістав поранення.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.

9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший протягом трьох років саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Серед іншого, сторони домовилися до кінця року погодити цілковите припинення вогню.

Тодішній глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що учасникам тристоронньої контактної групи під час переговорів 18 грудня не вдалося погодити дату нового перемир'я, і вони домовилися продовжити режим припинення вогню, оголошений у липні 2019 року.