Бутусов: Потрібно розуміти, які міжнародно-правові наслідки матиме оголошення війни Росії
Відсутність цілей і стратегії врегулювання ситуації на Донбасі напружує як учасників АТО, так і все українське суспільство, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст, головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
Перейменування антитерористичної операції без структурних змін ніяк не вплине на ситуацію на Донбасі. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив журналіст, головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов, коментуючи заяву міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що законопроект про реінтеграцію Донбасу передбачає заміну терміну "АТО" на "операцію з оборони України".
"Усе залежить від того, що буде стояти за цими словами. Якщо це просто перейменування, то навряд чи воно щось сильно змінить. Якщо ж буде відповідна нормативна база, яка забезпечить результат, то чому ні? Хоча, звичайно, краще було б створено єдине командування з управління всіма державними структурами на Донбасі. Тоді б керівники держструктур і військове командування дістали повноваження для ефективного ведення бойових дій і забезпечення життєдіяльності регіону. Тобто починати завжди потрібно із системи управління. Я вітаю план реорганізації управління бойовими діями. А просто в перейменуванні АТО я сенсу не бачу", – зазначив журналіст.
Він акцентував на тому, що Київ узгоджує дії, які стосуються ситуації на сході країни, зі своїми західними партнерами.
"Ми називаємо війну війною. Але це лише фігура мови. І потрібно розуміти, які міжнародно-правові наслідки матиме оголошення війни Росії і чи здатні ми в нинішньому стані вести таку війну. Махати шашкою не варто. Необхідно розуміти концепцію війни. Наші дії ми погоджуємо не тільки всередині країни, але й з нашими західними союзниками. Добре це чи погано – ми побачимо в підсумку. Наразі бойові дії практично зупинено. Але до них треба ставитися як до війни, а не просто називати їх "війною". Головна проблема – у нас немає цілей і немає стратегії. Це напружує учасників АТО й українське суспільство", – підкреслив Бутусов.
13 червня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що воєнні дії на Донбасі переросли формат АТО як за тривалістю, так і за масштабами, через що необхідно перейти до нового формату захисту України від російської агресії. 14 червня президент України Петро Порошенко підкреслив, що в заяві Турчинова не йшлося про заміну АТО воєнним станом.
20 червня "Громадське ТБ" опублікувало документ під назвою "Проект концепції", який повинен лягти в основу законопроекту "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей України".
Російська газета "Ведомости" з посиланням на свої джерела повідомила, що план реінтеграції Донбасу, який розробляють в Адміністрації Президента України, передбачає припинення АТО та введення воєнного стану.
10 липня РНБО відклала розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу, Турчинов зазначив, що Міністерству закордонних справ і Адміністрації Президента було доручено провести консультації з міжнародними партнерами.
28 серпня представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що законопроект про реінтеграцію Донбасу готовий до подання до Верховної Ради на 99,9%.
4 вересня спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що ініціативи поки до парламенту не надходило.